Menu kategorii
 • Wizualizacje Visio od dziś ogólnodostępne w Power BI

  Wizualizacje Visio od dziś ogólnodostępne w Power BI

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:54
  23.07.2018
  551 wyświetlenie

  W zeszłym roku wsparcie dla Visio w Power BI weszło w fazę poglądową. Wsparcie to pozwala każdemu wizualizować dane w raportach i na tablicach Power BI za pomocą diagramów Visio. Dziś funkcjonalność wchodzi w fazę ogólnej dostępności. Na podstawie feedbacku z etapu Public Preview wprowadzono do tej integracji kilka zmian. Użytkownicy Office 365 mogą je przetestować w bezpłatnej wersji próbnej.

  Visio w Power BI

  Integracja dwóch znanych usług Microsoftu daje użytkownikom możliwość połączenia biznesowych i operacyjnych wglądów w widoku ujednoliconej tablicy. Scenariusze użycia są tu w zasadzie nieograniczone - od budowania połączonych z IoT procesów w przemyśle, po wizualizowanie ewidencji sklepu w handlu detalicznym. "Uważamy, że współpraca jest jednym z kluczy w podejmowaniu lepszych decyzji i właśnie dlatego każdy w twojej organizacji może oglądać raporty z Visio Visuals - nawet ci, którzy nie mają licencji Visio Online. Użytkownicy bez licencji mogą dodać Visio Visuals do ich tablicy Power BI i osadzić link pliku Visio, jednak bez możliwości jego wizualnej edycji" - wyjaśnia Shakun Grover z Microsoft.

  Visio w Power BI

  Wchodząc w fazę ogólnej dostępności, integracja zyskała kilka zmian, w tym:

  • Wsparcie dla aplikacji Power BI Mobile;
  • Możliwości zmiany osadzonego wcześniej linku do diagramu i kopiowania osadzonego linku do schowka;
  • Konfigurowalne ustawienia auto-zoomu, które można włączyć lub wyłączyć;
  • Wsparcie dla złożonych diagramów, wykorzystujących warstwy;
  • Ogólne usprawnienia działania.

  Microsoft jest świadom, że rozpoznanie korzyści, płynących z integracji Power BI i Visio, może zająć trochę czasu, dlatego subskrybentom Office 365 oferuje pięć darmowych instancji Visio Visual w wersjach ograniczonych czasowo. Wersje te dają się w pełni edytować i nie wymagają dodatkowych instalacji - są one od razu dostępne w Power BI. Po zakończeniu etapu testowego nielicencjonowani użytkownicy będą mogli w dalszym ciągu przeglądać wizualizacje i osadzać pliki. By wówczas przywrócić możliwości edycyjne, konieczne będzie wykupienie subskrypcji Visio Online.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Visio-Blog/Visio-Visual-for-Power-BI-is-now-generally-available/ba-p/217694

  Polecamy również w kategorii Office 365