Wirtualny trener fitnessu od Fitbit trafia na Xbox One

Wirtualny trener fitnessu od Fitbit trafia na Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:04
18.01.2018
0 komentarzy
1102 wyświetlenia

Uprawianie sportu grając na konsoli to połączenie, które na pierwszy rzut oka brzmi dziwnie. Jednak nie jest to tak naprawdę nic dziwnego, bowiem już od czasów Xbox 360 normą są gry sportowe wymagające od nas aktywności ruchowej, oraz wszelkiego rodzaju aplikacje do fitnessu. Takie aplikacje pełnią rolę trenera, który pokazuje między innymi jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenia. Konsola do gier, korzystanie z której kojarzy się raczej ze słodkim lenistwem, może więc mieć również pozytywny wpływ na nasze zdrowie i kondycję.

Fitbit Coach Xbox One

Xbox Fitness to jedna z aplikacji tego typu, którą niestety Microsoft postanowił uśmiercić 30 czerwca 2017 roku. Mimo, że aplikacja nie cieszyła się rewelacyjnym zainteresowaniem, to mimo wszystko miała swoich wiernych miłośników. Potrafiła ona nie tylko wskazywać w jaki sposób ćwiczyć, ale również, dzięki sensorowi Kincect, potrafiła kontrolować poprawność naszych ćwiczeń. Jednak nie jest na szczęście jedyna aplikacja zachęcająca do aktywności fizycznej. Spróbować swoich sił można przykładowo w Dance Central lub Just Dance gdzie sprawdzimy swoje umiejętności taneczne. Teraz będziemy mieć jeszcze jedną możliwość. Do Microsoft Store trafił bowiem właśnie Fitbit Coach - nowa aplikacja do fitnessu stworzona przez firmę specjalizującą się urządzeniach monitorujących naszą aktywność. Wcześniej jedynie na urządzenia mobilne, teraz jest dostępna również na naszym komputerze i konsoli Xbox.

Fitbit Coach Windows 10

Podobnie jak w nieodżałowanym Xbox Fitnesss, mamy tutaj do dyspozycji sesje ćwiczeniowe w formie video, możliwość ustawienia naszych cech fizycznych (waga, wzrost), które możemy stale monitorować. Możemy wybrać trenera albo trenerkę, który pokaże nam w jaki sposób wykonywać ćwiczenia. Jak wiadomo aby osiągnąć wymierne efekty, ważna jest systematyczność ćwiczeń. Aby ułatwić regularne ćwiczenia możemy ustawić przypomnienia, które będą informować o zbliżającym się treningu. Jakakolwiek aktywność fizyczna jest przyjemniejsza, gdy w tle gra nam ulubiony motywujący utwór muzyczny. Dlatego też Fitbit daje możliwość spersonalizowania muzyki, dzięki internetowemu radiu Feed.fm. Dzięki aplikacjom takim jak Fitbit Coach, możemy łączyć przyjemne z pożytecznym, nie wychodząc z domu i nie wydając ani grosza na karnety na siłownię. Aplikacja jest dostępna między innymi na system Windows 10 oraz Xbox One. Można ją już pobrać prosto ze Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.fitbit.com/fitbit-coach-on-xbox/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor