Wirtualizacja domu za pomocą HoloLens? Czemu nie!

Wirtualizacja domu za pomocą HoloLens? Czemu nie!

 Damian Lisak
Damian Lisak
08:08
26.05.2017
0 komentarzy
1062 wyświetlenia

HoloLens jest urządzeniem, którego jednym z ciekawszych zastosowań jest wirtualizacja obiektów, które użytkownik mógłby jedynie sobie wyobrazić. Oprócz postępującej wirtualizacji dokumentacji, umeblowania mieszkania, czy nawet szczegółowych części samochodu, tym razem krokiem naprzód jest tworzenie wirtualnego domu, o realnych wymiarach.

Holenderska firma VeriCon stworzyła aplikację przeznaczoną dla HoloLens, dzięki której możliwym jest zwirtualizowanie nowego, jeszcze niewybudowanego domu. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie rysunków technicznych 2D. Te zostają odpowiednio przetworzone i wygenerowane w postaci obrazu 3D, który użytkownik widzi za pomocą urządzenia Microsoftu. Umożliwia to oglądanie budynku zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, a co więcej, można się po nim przemieszczać, widząc dokładnie obraz wirtualnego domu. Dzięki temu, potencjalny klient chcący wybudować nowy dom, może wpierw „go zobaczyć”, nim dojdzie do rozpoczęcia prac budowlanych.

Co prawda, oglądanie wygenerowanego obrazu domu w 3D jest obecnie możliwe za pomocą komputera, ale nie oddaje to tak „realnych” doświadczeń, jak „spacer po domu”. Klient chcący wybudować dom, nie musi już sobie wyobrażać, jak będzie on wyglądał po wybudowaniu, lecz może zobaczyć jego obraz z zachowaniem dokładnych wymiarów i elementów wchodzących w jego skład. To kolejny dowód na to, że HoloLens nie jest tylko „zabawką”, ale także potężnym narzędziem, które może wnieść ogrom przydatnych funkcji, korzystającym z niego użytkownikom.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/dutch-company-vericon-creates-a-hololens-app-to-let-you-visualize-your-new-house

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor