Wiosenna aktualizacja Xbox One jest już dostępna!

Wiosenna aktualizacja Xbox One jest już dostępna!

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
22:40
24.04.2018
0 komentarzy
1244 wyświetlenia

Kwietniowa duża aktualizacja konsoli Xbox One jest już dostępna. Od dzisiaj w ciągu kilku najbliższych dni gracze zostaną powiadomieni o możliwości pobrania aktualizacji o numerze 1804. Wersja była testowana przez użytkowników programu Xbox Insider od początku marca. Kompilacja 1804 jest dużym zestawem aktualizacji, należącym do gałęzi Redstone 4 i wprowadza kilka znacznych zmian, dotyczących działania konsoli, stremowania, dźwięków czy aplikacji.

April Update dla konsoli Xbox One już dostępne

Pierwsza zmiana dotyczy lepszego wsparcia dla wyświetlaczy. Aktualizacja wprowadza obsługę rozdzielczości 1440p zarówno dla wersji One X, jak i One S konsoli Xbox, ale tylko One X będzie odtwarzał gry w natywnej rozdzielczości 1440p. W przypadku wyświetlaczy została wprowadzona również obsługa dodatkowych częstotliwości odświeżania dla monitorów pracujących w technologii FreeSync oraz FreeSync 2.

Konsole Xbox One będą obsługiwać rozdzielczość 1440p

Microsoft wzbogacił też Mixer – usługę do streamowania rozgrywki, w której osoba prowadząca transmisję i widzowie mogą się ze sobą komunikować. Wprowadzona została funkcja Share Controller, czyli przekazywanie kontroli nad rozgrywką. Streamer będzie teraz mógł oddać kontrolę nad grą wybranemu widzowi, oglądającemu transmisję na platformie Mixer. Funkcja ma działać tylko w usłudze Xbox One niezależnie od tego, czy transmisja będzie dostępna również na innych platformach. Dodatkowo prowadzona transmisja nie będzie już wyłączana w czasie zmiany gry lub po przełączeniu się do ekranu startowego. Dashboard prowadzącego nadal nie będzie widoczny, a w jego miejsce będzie wyświetlana animacja.

Streamerzy będą mogli przekazywać widzą kontrolę nad rozgrywką

Prostą aktualizację otrzymała również opcja udostępniania nagrań na Twitterze. Po zainstalowaniu aktualizacji udostępniany element automatycznie będzie oznaczany nowym hasztagiem #XboxShare. Ułatwi to graczom wyszukiwanie innych nagrań na portalu.

Usprawnione zostało udostępnianie nagrań na Twitterze

Kolejna zmiana to możliwość dostosowania balansu między muzyką odtwarzaną w tle a dźwiękami z gry. Zmiana poziomu dźwięków będzie możliwa z poziomu menu Guide za pomocą gałek kontrolera. Zmiany w odtwarzaniu dźwięku dotyczą również dashboardu. Po aktualizacji wszystkie akcje będą wspierać obsługę dźwięku przestrzennego. Niektóre dźwięki ekranu głównego zostały też odświeżone.

Zaktualizowana została również przeglądarka Edge dla Xbox One. Aplikacja została odświeżona i umożliwia pobieranie obrazów, filmów oraz muzyki bezpośrednio z poziomu konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-xbox-one-version-1804-is-rolling-out-today-to-everyone

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor