Windows Threshold trafił już do kluczowych partnerów

Windows Threshold trafił już do kluczowych partnerów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:20
02.09.2014
0 komentarzy
3292 wyświetlenia

Pod koniec września spodziewamy się pierwszej, publicznej kompilacji Windows 9/Threshold. Ma ona trafić zarówno do deweloperów, jak i entuzjastów beta-testów. Jeśli jednak jesteś znaczącym partnerem Microsoftu, istnieje spora szansa, że otrzymasz kopię systemu nawet teraz.

Kilka tygodni temu pojawiły się plotki, jakoby Microsoft udostępniał wczesne buildy swojego nowego systemu wybranym partnerom. Doniesienia te okazały się potwierdzone przez wiele źródeł. Trudno jednak liczyć na jakieś wycieki. Szczęśliwcy, którzy już zobaczyli owiany tajemnicą Windows 9/Threshold, nie podzielą się swoimi kopiami. Zostały one bowiem opatrzone szeregiem zabezpieczeń, które m. in. łatwo namierzą sprawcę ewentualnego wycieku. Poza tym, wczesne buildy nie zawierają pełnej funkcjonalności systemu.

Windows 9

W świecie Windows znowu zawrzało. Prace nad dziewiątą edycją "Okienek" zostały niejako potwierdzone przez Microsoft China. Na portalu społecznościowym weibo.com chińska filia Microsoftu zasugerowała, że Windows 9 ukaże się "wkrótce". Jest to pierwsza oficjalna wypowiedź Microsoftu w tej sprawie. Post wkrótce został usunięty. Co ciekawe, pracownicy firmy posłużyli się fanowską, nieoficjalną koncepcją logo Windows 9, którą prezentowaliśmy jeszcze w czerwcu. Nie stanie się ona oficjalnym szyldem nowego Windowsa, jednak samo jej użycie sugeruje pojawienie się 9 w nazwie systemu.

W sieci trwa też dyskusja o interfejsie nowych "Okienek". Jeśli wierzyć doniesieniom, system zostanie pozbawiony znanych z Windows 8 paneli bocznych - charms. Może to okazać się sporym utrudnieniem, zwłaszcza dla posiadaczy ekranów dotykowych. W zamian za to - jest to praktycznie pewne - do interfejsu powróci nowe, odmienione menu Start. Pojawiły się także głosy o "Modern UI 2.0". Jak Microsoft zamierza połączyć to w jedną całość? Prawdopodobnie dowiemy się jeszcze w tym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-threshold-partners-get-access-to-the-builds

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor