Menu kategorii
 • Windows Server Insider Preview z pierwszą kompilacją 19H1 (build 18282)

  Windows Server Insider Preview z pierwszą kompilacją 19H1 (build 18282)

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:37
  20.11.2018
  459 wyświetleń

  Kompilacje rozwojowe z gałęzi 19H1 testujemy na naszych pecetach z Windows 10 od prawie czterech miesięcy. Początkowo wydawane były one w Skip Ahead, a później już w zwykłym Fast Ring. Tymczasem serwerowa wersja Windows do pierwszej przyszłorocznej aktualizacji zaczyna się przygotowywać dopiero teraz.

  Jest to znaczące wydanie, jako że to pierwsza kompilacja wydana od czasu wejścia w ogólną dostępność Windows Server 2019 i Windows Server, version 1809. Kompilacja 18282, czyli nosząca ten sam numer, ukazała się kilka dni temu na PC. Wyrównanie numeracji buildów dla Windows Server oznacza, że rozwój obu systemów odbywa się równolegle w kierunku 19H1. Niestety, o ile dla wersji PC mamy całkiem dobrze opisaną listę zmian (włącznie z nowym jasnym motywem), o tyle o wydaniu tej kompilacji serwerowej Microsoft nawet nie poinformował.

  Windows Server 19H1 będzie następnym wydaniem z kanału Semi-Annual Channel (SAC), które swoją premierę będzie miało wiosną przyszłego roku. Oznacza to również, że użytkownicy w modelu Long-Term Servicing Channel (LTSC) nie mogą liczyć na kompilacje Preview (Windows Server 2019 ukazał się całkiem niedawno).

  Nową kompilację Windows Server można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.

  Co się zaś tyczy Windows 10, to w tym tygodniu nie będzie nowych kompilacji - tak przynajmniej twierdzi Brandon LeBlanc z Microsoft.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-the-first-windows-server-19h1-insider-preview

  Polecamy również w kategorii Windows Server