Menu kategorii
 • Windows Server 2019 Essentials będzie ostatnim w swoim rodzaju

  Windows Server 2019 Essentials będzie ostatnim w swoim rodzaju

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:25
  06.09.2018
  4963 wyświetlenia

  Przez ponad dekadę Microsoft wypuszczał edycje Windows Server, zorientowane na środowiska małych firm. Aktualną wersją jest Windows Server 2016 Essentials, przeznaczony dla firm z maksymalnie 25 użytkownikami. Jak wiadomo, teraz trwają prace nad wersją 2019. Microsoft informuje, że po raz ostatni towarzyszyć mu będzie edycja Essentials. Co znajdzie się w tym wydaniu?

  Rozpoczynając prace nad Windows Server 2019, Microsoft przyjrzał się wpływowi ostatnich technologii na małe firmy i doszedł do wniosku, że chmura obliczeniowa to domena nie tylko klientów korporacyjnych, ale i coraz częściej małych firm. Z drugiej strony nie znaczy to, że znika podejście on-premise: Podczas gdy nasi klienci z małych firm przyswajają usługi chmurowe tam, gdzie mogą, serwery on-premise są nadal cenne i pożądane w perspektywie krótkoterminowej z takich powodów, jak cena i możliwość uruchamiania tradycyjnych aplikacji, które mogą jeszcze nie korespondować z opartą na chmurze funkcjonalnością. Właśnie temu drugiemu podejściu dedykowany jest Windows Server 2019 Essentials, który ukaże się w tym roku wraz z podstawową wersją Windows Server 2019. Zostaną w nim zachowane ważne cechy poprzednika, w tym: pojedyncza licencja, zawierająca Client Access Licenses (CAL) do 25 użytkowników/50 urządzeń, niska cena i zdolność uruchamiania tradycyjnych aplikacji i innych funkcji, takich jak udostępnianie plików i drukarek.

  Windows Server 2019 Essentials ma ten sam charakter licencjonowania i techniczny, co jego poprzednik. Jeśli jest skonfigurowany jako Kontroler Domeny, musi być jedynym Kontrolerem Domeny, musi uruchamiać wszystkie role Flexible Single Master Operations (FSMO) i nie może posiadać dwukierunkowej relacji zaufania z innymi domenami Active Directory. Co zatem nowego znajdziemy w tym wydaniu? Zawiera ono nowe wsparcie sprzętowe, funkcje i usprawnienia, takie jak w Windows Server 2019 Standard, wliczając w to Storage Migration Services, System Insights i wiele innych. Nie będzie w nim jednak roli Essentials Experience, która upraszczała udostępnianie i zarządzanie urządzeniem. Zadania te przejmuje Windows Admin Center.

  Istniejący użytkownicy Windows Server 2016 Essentials będą nadal otrzymywać wsparcie zgodnie z harmonogramem Long Term Servicing Channel (LTSC). Jeśli firmy przekroczyły lub przekroczą limit 25 użytkowników/50 urządzeń, będą mogły przejść na Windows Server 2019 w bardziej elastycznych edycjach Standard lub Datacenter.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/windowsserver/2018/09/05/windows-server-2019-essentials-update/

  Polecamy również w kategorii Windows Server