Windows Server 10 dopiero w 2016 roku

Windows Server 10 dopiero w 2016 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:00
02.02.2015
1 komentarz
4782 wyświetlenia

Windows 10 będzie systemem uniwersalnym dla wszystkich wspieranych urządzeń. Z drugiej strony poszczególne SKU wystąpią w co najmniej trzech odsłonach: konsumenckiej, biznesowej oraz serwerowej. Planowana data premiery dwóch pierwszych edycji to połowa tego roku lub wczesna jesień. Na wersję serwerową przyjdzie nam jednak poczekać do przyszłego roku.

Windows Server 10 to jedynie hipotetyczna nazwa nowego systemu. Microsoft zapowiedział, że poglądowe wersje Windows Server oraz System Center zostaną udostępnione na przestrzeni nadchodzących miesięcy. Korporacja wspomniała też na blogu Server & Cloud o nowym podziale wydawniczym: "W zeszłym tygodniu zespół Windows udostępnił nową informację o kierunku i metodzie dostarczania Windows 10, zarówno dla konsumentów, jak i firm. Chcielibyśmy też podzielić się czymś więcej na temat tego, czego w tym roku możecie spodziewać się po Windows Server i System Center".

Windows 10

Kiedy zostaną udostępnione wersje preview? "Jako że kontynuujemy rozwój tych produktów na zaawansowanym poziomie, planujemy udostępnienie przyszłej wersji poglądowej w dalszej części 2015 r., z finalnymi wersjami w roku 2016. Nasza następna wersja preview planowana jest na wiosnę 2015 r. Windows Server nadal będzie współdzielił z Windows tą samą technologię jądra, a my nadal będziemy wspólnie pracować nad rozwiązaniami dla naszych klientów. Co istotne, następna wersja System Center Configuration Manager, która dostarczy wsparcia dla Windows 10, zostanie uruchomiona w okresie pokrywającym się z Windows" - tłumaczy Enterprise Cloud Team.

Windows Server 10 będzie kolejną iteracją tego systemu od czasu Windows Server 2012 R2, który to zadebiutował w październiku 2013 roku. Ostatnia wersja Technical Preview systemu Windows Server pochodzi z października 2014 r. Możemy ją pobrać bezpłatnie z portalu Microsoft TechNet Evaluation Center. Ważność licencji Technical Preview kończy się 15 lutego, dlatego jeśli chcecie przetestować system, warto się pospieszyć!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-delays-launch-windows-server-10-2016

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • SXQL 10:52 13.08.2015

    Ja będę go dopiero dziś testować na vboxa :)

Skomentuj

Autor