Windows RT wylądował na Lumii 640 XL. Są też postępy w obsłudze dotyku

Windows RT wylądował na Lumii 640 XL. Są też postępy w obsłudze dotyku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:50
23.01.2018
2 komentarze
1573 wyświetlenia

Telefony z Windows lata świetności mają już dawno za sobą, ale bynajmniej nie odstręcza to całej społeczności moderów, którym zależy na podmianie oryginalnego systemu w telefonach na inny. Niedawno prezentowaliśmy udaną instalację Windows 10 ARM32 na Lumii 1520 (jak się później okazało, była to Lumia 830), co było możliwe dzięki programowi Windows Phone Internals 2.3. Tymczasem kolejna modyfikacja - to Windows RT 8.1 na Lumii 640 XL.

Windows RT 8.1 na Lumii 640 XL

Windows RT, jakkolwiek nie byłby wybrakowany w porównaniu do Dziesiątki, dla użytkowników starszych Lumii może być całkiem ciekawą alternatywą Windows Phone 8.1, oczywiście jeśli oczekują oni doświadczeń pulpitowych. Niedawno system zaimplementowano na Lumii 950. Teraz inny autor prezentuje go na Lumii 640 XL. To niejaki Ben (@imbushuo na Twitterze), który swoją pracę zamierza ze szczegółami dopiero opisać. Z udostępnionych zdjęć wiadomo jednak, że pod kontrolą Windows RT 8.1 smartfon może pełnić rolę niewielkiego PC, zwłaszcza po podłączeniu do monitora. System obsługuje niemal pełnoprawny Office 2013 i aplikacje Modern ze Sklepu Microsoft.

Imbushuo dokonał też poprawki związanej z ROMami wgrywanymi na smartfony Lumia. Do tej pory - jak w przypadku Windows 10 ARM32 - systemy wprawdzie się uruchamiały, ale nie działał dotyk. Wszystkie działania trzeba było więc wykonywać za pomocą skryptów. I to ograniczenie udało się Benowi obejść po tym, jak zainstalował na swojej Lumii 640 XL sterownik Synaptics. Efekty można oglądać na jego Twitterze.

Prace nad modyfikacją nie są jeszcze ukończone. Teraz, by system stał się czymś więcej niż ciekawostką, Ben pracuje nad połączeniem z Siecią.

Aktualizacja 24.01.2018:
Połączenie z Internetem zostało nawiązane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/another-windows-phone-gets-shown-off-running-windows-rt

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

  • boguś 06:14 24.01.2018

    echhhh,sam bym chciał takie coś na fonie bo obecna 10tka pod microsoft 640 xl dualsim to tragedia i porażka w działaniu

  • Wojciech Błachno 09:39 24.01.2018

    Jest to zdecydowanie ciekawa modyfikacja. Jednak trzeba pamiętać, że jest to raczej ciekawostka, a telefon z takim systemem traci mimo wszystko sporo swoich funkcji. No i niestety sam Windows RT jest nieco ograniczony

Skomentuj

Autor