Windows Phone na Androidzie, czyli Launcher 10 z dużą aktualizacją

Windows Phone na Androidzie, czyli Launcher 10 z dużą aktualizacją

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:51
02.07.2018
1 komentarz
1532 wyświetlenia

Jak mówił w niedawnym wywiadzie Satya Nadella, Microsoft chce, by Windows 10 współpracował ze wszystkimi naszymi urządzeniami, nawet jeśli nie są to urządzenia z Windows. W przypadku Androida odpowiedź stanowi Microsoft Launcher, który daje nam integrację ze wszystkim, co Microsoft robi na tej platformie. Nie daje nam za to jednego - wyglądu Windows Phone. Tu na scenę wchodzi nieoficjalna nakładka Launcher 10.

Launcher 10

Jeżeli naszym priorytetem nie jest wsparcie Microsoftu, a wygląd rodem z Windows Phone/Windows 10 Mobile, taką funkcję pełni Launcher 10. Nakładka ma za zadanie jak najbardziej upodobnić Androida do "Mobilnych Okienek", co czyni przez układ kafelków na głównym ekranie czy listę aplikacji. Launcher 10 otrzymał właśnie aktualizację do wersji 2.1.5, która wprowadza dość sporo poprawek i parę nowych funkcji:

  • Wiele poprawek błędów, usprawnienia wydajności i niezawodności;
  • Dynamiczne kafelki powiadomień pokazują teraz obraz w tle (jeśli powiadomienie ma obraz);
  • Można teraz wybrać rozmiar ikony dla każdego kafelka (normalny, wypełnienie, dopasuj, przytnij);
  • Nowa opcja skalowania i dopasowania kafelków przy obróceniu ekranu;
  • Wydarzenia z kalendarza na dynamicznych kafelkach pokazywane są teraz tylko wtedy, gdy kalendarz ten jest włączony/widoczny w aplikacji kalendarza.

Różnic między Launcherem 10 a Microsoft Launcherem jest wiele. Przede wszystkim w tym pierwszym można wyczuć charakter bardziej amatorski, hobbystyczny i niszowy. Przekłada się to też na liczbę pobrań (500 tys+ w porównaniu do 10 mln+ u nakładki Microsoftu). Zasadnicze jest tu jednak podejście do interfejsu. Microsoft nie stara się udawać, że wskrzesza Windows Phone. Dla Launcher 10 - przynajmniej w kwestii wyglądu - jest to priorytet. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać na Androida 4.1 (lub nowszego) ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/launcher-10-gets-a-major-update-now-lets-the-user-customize-notification-live-tiles-and-more/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • ala 18:30 02.07.2018

    ten launcher jest do kitu

Skomentuj

Autor