Menu kategorii
 • Windows Phone - Najlepsze aplikacje dla fotografów - odc. 1

  Windows Phone - Najlepsze aplikacje dla fotografów - odc. 1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  09.01.2014
  23166 wyświetleń

  Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu o najlepszych aplikacjach z Windows Phone Store na Windows Phone 8. Tym razem znajdzie się coś nie tylko dla zapalonych fotografików, ale i każdy użytkownik smartfona, który chce mieć po prostu ładne zdjęcia, z pewnością nie będzie zawiedziony. W naszym przeglądzie znalazły się zarówno aplikacje do robienia zdjęć, jak też funkcjonalne edytory i kreatywne narzędzia graficzne.

  Nasze propozycje:

  1shot

  Przejmij kontrolę nad aparatem! 1shot umożliwia prostą lub zaawansowaną konfigurację parametrów. To, co wyjadacze lubią najbardziej - tryb manualny - daje dostęp do ustawień ISO, prędkości migawki, czasu ekspozycji oraz balansu bieli. Program posiada również funkcję automatycznego zapisywania zdjęć bezpośrednio w chmurze, kiedy połączymy go z naszym SkyDrive. Pomimo świetnej jakości zdjęć, niezależnie, czy nasza matryca posiada 5, czy 41 megapikseli, podczas zrzucania do chmury bardzo dużych plików aplikacja potrafi niespodziewanie się wyłączyć.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Invoke IT Limited

  Rozmiar: 4 MB

  Link: Windows Phone Store

  500px

  500px jest platformą online, na której społeczność fotografów dzieli się swoimi pracami i wymienia inspiracjami. Dzięki funkcji Flow możemy być na bieżąco z najnowszymi fotografiami naszych przyjaciół. Do serwisu zalogujemy się, używając naszego ulubionego portalu społecznościowego lub przez e-mail. W znalezieniu inspiracji pomoże nam opcja filtrowania według kategorii. Interfejs cieszy oko nowoczesnym, przejrzystym stylem oraz funkcjonalnością - galerię przeglądamy, po prostu przesuwając palcem po ekranie. Wystarczy jeden klik, żeby przenieść obraz na pełny ekran, następny klik przenosi użytkownika do statystyk, komentarzy i głosów danego zdjęcia. Każdą fotografię możemy skomentować, polubić czy dodać do ulubionych. Gdy ktoś skomentuje naszą pracę, dowiemy się o tym z systemu powiadomień.

  Cena: darmowa

  Wydawca: 500px

  Rozmiar: 3 MB

  Link: Windows Phone Store

  CamFish

  CamFish to nowy i obiecujący zawodnik wśród aplikacji fotograficznych. Jest on dedykowany głównie użytkownikom, którym nie wystarczają ubogie funkcje ich dotychczasowego programu do robienia zdjęć. CamFish oferuje fotografowi pełen zakres ustawień: manualną lub automatyczną kontrolę nad głębią ostrości, ISO, balans bieli (automatyczny lub jedno z sześciu predefiniowanych ustawień), prędkość migawki oraz lampa błyskowa. Możemy także ustawić timer (od 5 do 30 sekund) lub użyć opcji zdjęć seryjnych, następujących krótko po sobie. Aplikacja ma na pokładzie również podstawowe narzędzia do obróbki naszej fotografii, a także pakiet osiemnastu gotowych filtrów. Gotową fotografię możemy wrzucić na Facebooka, Twittera, Flickr, jak również na Instagram, WhatsApp, WeChat, Viber, wysłać smsem, bluetoothem lub mailem.

  Cena: darmowa

  Wydawca: CodeCraft Technologies Pvt. Ltd.

  Rozmiar: 3 MB

  Link: Windows Phone Store

  Creative Studio

  Nokia Kreatywne Studio (dostępny tylko dla Nokii Lumia) to aplikacja do retuszu i edycji fotografii. Oferuje ona zestaw przydatnych narzędzi, które można wykorzystać w kreatywny sposób: filtry, rozmycia, regulacja balansu kolorów, usuwanie efektu czerwonych oczu czy narzędzie do tworzenia kolaży do tylko niektóre jej z możliwości. Creative Studio współpracuje ze wszystkimi aplikacjami fotograficznymi dla Lumii. Obrobione zdjęcia można z poziomu aplikacji umieścić na Facebooku czy Twitterze.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Nokia Corporation

  Rozmiar: 5 MB

  Link: Windows Phone Store

  Photosynth

  Jeżeli szukamy aplikacji gotowej do pracy ze zdjęciami panoramicznymi, Photosynth przychodzi z pomocą. Jest to narzędzie, posiadające wszystkie niezbędne funkcje, by stworzyć obraz o kącie widzenia nawet 360 stopni. Pozycję lidera wśród edytorów panoramicznych zapewniają takie funkcje, jak dostosowanie soczewki obiektywu oraz poziomów naświetlenia do konkretnych punktów wspólnych kadrów, które następnie łączymy w jedną całość. Użytkownik ma też kontrolę nad innymi parametrami aparatu, m.in. nad ekspozycją. Aplikacja w inteligentny sposób dopasowuje poszczególne części obrazu i pozwala wyrenderować zarówno płaski, jak i sferyczny obraz. Photosynth współpracuje również z innymi aplikacjami graficznymi.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 3 MB

  Link: Windows Phone Store

  Phototastic

  Phototastic Free to narzędzie do tworzenia wszelkiego typu ramek, kolaży i naklejek. Znajdziemy tu ponad 140 gotowych presetów, 30 efektów graficznych, stylizacje na Polaroida i wiele więcej. Użytkownik ma dostęp do narzędzi kompozycyjnych, kolorystycznych czy zestawu filtrów typu vintage. Dzięki gotowym ustawieniom możemy w łatwy sposób wybrać jedną z gotowych kompozycji lub stworzyć własną i niepowtarzalną, wybierając tło, ramki, ikony itd. Oprócz pracy z tradycyjnymi zdjęciami, aplikacja oferuje również tryb seryjny i timer. Nasze kolaże umieścimy na Facebooku, Tumblrze, Flickr czy Photobucket. Dodatkową ciekawostką jest możliwość stworzenia za pomocą Photosatica naszego zdjęcia profilowego na Facebooku i wkomponowanie go w zdjęcie tła.

  Cena: darmowa

  Wydawca: thumbmunkeys

  Rozmiar: 17 MB

  Link: Windows Phone Store

  PicsArt

  PicsArt jest uniwersalnym narzędziem graficznym, łączącym w sobie wszystkie najlepsze cechy programu do obórbki zdjęć. Popularność programu jest ogromna - został pobrany już 87 milionów razy! PicsArt ma na pokładzie prawdziwe multum narzędzi. Możemy tworzyć kolaże czy naklejki i dowolnie je komponować, ustawiać maski, ramki, flary i przebłyski, efekty tekstowe i kolorystyczne.

  Cała gama efektów i filtrów (artystycznych i vintage) dostępna jest w trybie automatycznym lub z poziomu pędzla - użytkownik sam zaznacza, gdzie nałożyć efekt czy filtr. Sami wybieramy, czy chcemy zrobić zdjęcie z gotowym filtrem (już w trybie podglądu), czy też zamierzamy nałożyć go w postprodukcji. Wyróżniającym się elementem jest z pewnością Drawing Tool, które oferuje zestaw pędzli i innych narzędzi rysowniczych. To tylko część funkcji, dostępnych w PicsArt. Poza tym sieć społecznościowa to kolejne miejsce, gdzie możemy wystawiać nasze prace i przyglądać się dokonaniom innych.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Socialin, Inc.

  Rozmiar: 17 MB

  Link: Windows Phone Store

  ProShot

  ProShot to pierwsze, profesjonalne narzędzie na Windows Phone 8, skupiające się na pracy z obiektywem. Aplikacja w pełni wykorzystuje potencjał soczewki naszego smartfona, oferując konfigurację migawki, ISO, balansu bieli, ekspozycji, głębi ostrości, lampy błyskowej, proporcji kadru oraz diody asystenta autofocusa. Wszystkie te parametry użytkownik może ustawić manualnie, skorzystać z trybu auto i predefiniowanych (lub zapisanych samemu) programów. Przydatne w pracy fotografa okażą się funkcje histogramu, wskaźnika 3D, widok siatki, przeglądarka EXIF czy możliwość podglądu zdjęć w trybie Full HD. Dostępne są też tryby zdjęć seryjnych (od 5 na sekundę), timer i miernik interwałów czasowych.

  Cena: 6,99 zł

  Wydawca: Rise Up Games

  Rozmiar: 6 MB

  Link: Windows Phone Store

  Sketch Camera

  Obecnie mamy do czynienia z prawdziwym zatrzęsieniem aplikacji z filtrami. Dlatego też postanowiliśmy wybrać, naszym zdaniem, wyróżniającego się konkurenta - Sketch Camera. To ciekawe narzędzie ma na pokładzie wiele filtrów [b]artystycznych[/b]. Na liście mamy więc efekt szkicu, rysunku ołówkiem, kredą, sprayem, farbą olejną, rysunku na folii czy pergaminie oraz efekty tematyczne o tajemniczo brzmiących nazwach: skóra kosmity, industrializer, życie na Marsie i odbicia łazienkowe. Aplikacja wspiera różne ustawienia obiektywu oraz korzysta z procesora dwurdzeniowego na Windows Phone 8.

  Cena: 5,49 zł

  Wydawca: ljezny

  Rozmiar: 5 MB

  Link: Windows Phone Store

  Thumba Photo Editor

  Nasze zestawienie zamyka edytor fotografii Thumba. Jak podaje producent, jest to najlepszy i w pełni kompletny edytor fotograficzny. Oferuje on ponad 70 wysokiej jakości ustawień oraz efektów. Przydatną w pracy fotografika okazuje się opcja szybkiego podglądu i porównania obrazu źródłowego z aktualnie przetworzonym. Narzędzia retuszujące usuną czerwone oczy, odbicia lustrzane i inne niechciane artefakty. Oprócz tradycyjnych filtrów i ustawień, Thumba posiada kilka ładnych efektów vintage (lomo czy velvia), HDR, efekt 3D i wiele innych.

  Cena: 3,49 zł

  Wydawca: Thumba Corporation

  Rozmiar: 3 MB

  Link: Windows Phone Store


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Poznaj Windows Phone