Windows Mobile i Android uruchomione jednocześnie. Nowy patent Samsunga

Windows Mobile i Android uruchomione jednocześnie. Nowy patent Samsunga

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:27
06.09.2016
0 komentarzy
2126 wyświetleń

Komputery z funkcją dual-boot nie są niczym nowym. Od wielu lat entuzjaści i zaawansowani użytkownicy praktycznie żonglują systemami operacyjnymi, zainstalowanymi na tej samej maszynie. Nisza ta jest praktycznie domeną PC, a smartfony z uwagi na mniejszą moc obliczeniową i własną specyfikę nigdy nie były w stanie podołać więcej niż jednemu systemowi. Samsung zamierza to zmienić.

Jak wynika z patentu, który Samsung złożył jeszcze w 2015 r., firma opracowuje technologię, dzięki której możliwe będzie połączenie Androida i Windows 10 Mobile na jednym urządzeniu. Dwa systemy nie tylko mogą być zainstalowane na tym samym telefonie, ale też mogą pracować jednocześnie. Użytkownik nie musi więc wylogowywać się z jednego systemu i uruchamiać kolejny - wystarczy, że "zminimalizuje" system niczym standardową aplikację i już może działać w drugim systemie.

W takim rozwiązaniu Android i Windows 10 Mobile współdzielą foldery i zasoby sprzętowe, o ile użytkownik włączy taką funkcję na starcie. Użytkownik będzie mógł kopiować, wklejać i przeciągać pliki z jednego systemu operacyjnego do drugiego, jak gdyby były one osobnymi folderami w tym samym systemie plików. Wydajność poszczególnych systemów można regulować, przydzielając im ograniczone zasoby CPU, RAM i pamięci wbudowanej.

Oczywiście wszystko to brzmi wspaniale w teorii. Główny problem to stosunkowo niewielka moc obliczeniowa smartfonów, które często ledwo radzą sobie z jednym systemem i jego aplikacjami. Z drugiej strony segment mobilny ciągle wzrasta, a urządzenia stają się coraz mocniejsze. Przykłady z ostatnich miesięcy to chocby HP Elite x3, Lenovo SoftBank 503LV czy Acer Jade Primo.

Nie sądzimy jednak, że projekt zbyt szybko wejdzie w życie. Patenty często nie odnoszą się do realnie istniejących produktów, a jedynie stanowią pewne zabezpieczenie dla twórców.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/samsung-patent-shows-handset-running-android-and-windows-mobile-at-the-same-time

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor