Windows Mixed Reality zyskuje na Steamie

Windows Mixed Reality zyskuje na Steamie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
14:10
06.11.2018
308 wyświetleń

Mamy dziś dzień pełen statystyk. Najpierw Mozilla opublikowała dane na temat popularności Windows 10 wśród użytkowników przeglądarki Firefox, a teraz przyszedł czas na wyniki ankiet Steam. W tych danych warto skupić się na zestawach wirtualnej rzeczywistości, bo powoli zyskuje Windows Mixed Reality.

Nie możemy jeszcze powiedzieć, że gogle VR Microsoftu zyskują popularność, to zbyt duże słowo. Można jednak zauważyć, że tendencja jest zwyżkowa, a to z pewnością dobrze wróży na przyszłość. Wzrost jest niewielki, ale stały, bo od kwietnia z urządzeń współpracujących z Windows Mixed Reality zaczęło korzystać trochę ponad 2,5 proc. użytkowników więcej. Aktualnie technologia Microsoftu posiada 7,7 proc. udziału wśród gogli VR na platformie Steam. Pozycję lidera nadal zajmują gogle Oculus Rift, a równie dobrze radzi sobie też HTC ze swoim urządzeniem Vive.

Ankieta Steam gogle VR

Będąc przy statystykach Steam warto zwrócić uwagę na wyniki systemu Windows 10. Z Dziesiątki korzysta 63,5 proc. użytkowników platformy, a z Siódemki 30,5 proc. Oba systemy występują tu w wersji 64-bitowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://store.steampowered.com/hwsurvey/?platform=pc

Polecamy również w kategorii Gaming