Windows Hello zyskuje na popularności

Windows Hello zyskuje na popularności

 Damian Lisak
Damian Lisak
11:06
16.01.2017
0 komentarzy
1356 wyświetleń

Microsoft poinformował na swoim blogu, że popularność Windows Hello cały czas rośnie. Komputer w prosty sposób może być jeszcze prostszy w użyciu, jednocześnie będąc bardziej bezpiecznym. Przekonało się o tym ponad 20 firm partnerskich Microsoftu.

Część z partnerów Microsoftu korzystających już z Windows Hello

Ważną informacją jest to, że już blisko 100 urządzeń i akcesoriów z czytnikiem linii papilarnych jest gotowa, aby obsługiwać Windows Hello. Wykorzystując nową funkcję, nie będzie już konieczne wpisywanie hasła lub PINu, aby zalogować się do komputera. Wystarczy tylko nasze dotknięcie lub spojrzenie, aby pominąć tradycyjne zabezpieczenie. Część urządzeń, które już umożliwiają bezpieczniejsze i szybsze logowanie się do Windowsa 10, to np.:

  • Microsoft Band,
  • Nymi Band,
  • YubiKey,
  • RSA SecureID Access Authenticator,
  • HID Global Seos card,
  • niektóre telefony z systemem Windows 10.

Z racji możliwości, którą daje nam Windows Hello, nasz komputer może być bardziej bezpieczny niż w przypadku hasła, które możemy zapomnieć, zgubić lub które może zostać wykradzione. Zaletą jest możliwość szybkiego zalogowania bez wpisywania jakichkolwiek znaków. Jak widać, funkcja zyskuje na znaczeniu i popularności, czego dowodem są korzystający partnerzy oraz rosnąca ilość urządzeń, które współpracują z usługą dołączoną do Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/windows-hello-gains-traction-nearly-100-biometric-enabled-windows-devices-and-accessories

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor