Windows Dev Center teraz jako aplikacja na Androida

Windows Dev Center teraz jako aplikacja na Androida

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:55
01.08.2017
0 komentarzy
1514 wyświetlenia

Jak wiadomo już od pewnego czasu, telefony sygnowane logiem giganta z Redmond skazane zostały na powolną zagładę. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tym stanem rzeczy, zwłaszcza użytkownicy rozwiązań dedykowanych tym urządzeniom, takich jak chociażby specjalistyczne programy. Aby choć trochę złagodzić ból rozstania z odchodzącymi już powoli do lamusa smartfonami, Microsoft postanowił przeportować najważniejsze aplikacje, by korzystać z nich można było również na Androidzie oraz iOS. Los ten podzielił również Windows Dev Center, którego wersja podglądowa alfa jest już dostępna na najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym.

Aplikacja jest już dostępna w Google Play

Windows Dev Center jest aplikacją, dzięki której deweloperzy programów dedykowanych smartfonom Microsoftu mogą monitorować ogólny stan swoich rozwiązań – ilość pobrań, najczęstsze powody wysypywania się aplikacji, oceny użytkowników oraz status płatności. W efekcie aplikacje dedykowane smartfonom z Windows (przynajmniej niektóre) powinny jeszcze przez jakiś być rozwijane, lub przynajmniej pozostać dostępnymi do pobrania. Oznacza to w praktyce, że zatwardziali fani marki nie pozostaną całkowicie zostawieni na lodzie, przynajmniej dopóki istnieją deweloperzy skłonni do pracy nad rozwiązaniami dedykowanymi przestarzałemu systemowi.

Stworzenie portu opisywanej aplikacji świadczyć może o jednym, niezbyt optymistycznym fakcie – wygląda na to, że w najbliższym czasie nie nastąpi premiera Surface Phone. W innym przypadku Microsoft prawdopodobnie odpuściłby sobie Windows Dev Center przeznaczony aplikacjom Windows Phone, na rzecz utworzenia jego odpowiednika dla wyczekiwanego urządzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-brings-windows-dev-center-to-android-alpha-preview-now-available

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor