Windows Defender ATP wchodzi na macOS, iOS, Linuksa i Androida

Windows Defender ATP wchodzi na macOS, iOS, Linuksa i Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2017, 5:50 PM

Liczba odsłon: 2159

Kolejna usługa spod szyldu Microsoft wychodzi poza ekosystem Windows. O ile w przypadku Cortany i Edge takie zagranie było wręcz od firmy oczekiwane, to przy Windows Defender ATP już sama nazwa (a w zasadzie jej pierwszy człon) wydawała się blokować możliwość ekspansji. Usługa zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami, która pomaga firmom rozpoznawać, śledzić i odpowiadać na zaawansowane ataki sieciowe, nie musi się jednak ograniczać do Windows. Microsoft zapowiedział wprowadzenie ATP na platformy macOS, iOS, Linux i Android. Pomogą mu w tym partnerzy.

Współpracę z partnerami w kwestii wdrażania WDATP Microsoft tłumaczy tym, że organizacje zazwyczaj używają komputerów, systemów operacyjnych i baz danych dostarczanych przez partnerów. Właśnie za ich pośrednictwem firma będzie odtąd oferować swoją zaawansowaną platformę bezpieczeństwa dla urządzeń spoza ekosystemu Windows. "Słyszeliśmy od naszych klientów, że chcieliby ochrony i widoczności potencjalnych zagrożeń na wszystkich swoich platformach sprzętowych, dlatego zwróciliśmy się do partnerów, by pomogli nam odpowiedzieć na te potrzeby" - pisze Rob Lefferts, szef działu partnerstwa Windows & Devices Group i Security & Enterprise.

Windows Defender ATP na platformy macOS, iOS, Linux i Android

Dokonanie nowej integracji sprawi, że Windows Defender Advanced Threat Protection stanie się centrum do zarządzania bezpieczeństwem całej bazy urządzeń przy pomocy ujednoliconego pulpitu nawigacyjnego. Microsoft stwierdził też, że proces integracji będzie niezwykle łatwy do przeprowadzenia. Nie wymaga on bowiem specjalnej, dodatkowej infrastruktury i całość odbywa się przy pomocy kilku kliknięć. W dostarczanie ATP zaangażowanych jest obecnie trzech partnerów - Bitdefender, Lookout i Ziften:

  • Bitdefender GravityZone Cloud pozwala klientom przeglądać kompleksowe dane z analiz bezpieczeństwa niebezpiecznych bądź podejrzanych plików pod kątem typów zagrożeń, kategorii zagrożeń i innych szczegółów.
  • Lookout Mobile Endpoint Security zapewnia klientom widoczność incydentów w czasie rzeczywistym na mobilnych urządzeniach i pozwala im reagować szybko i efektywnie.
  • Ziften Zenith to z kolei platforma systemów i operacji bezpieczeństwa, która pomaga klientom rozpoznawać ataki i exploity zero-day, odkrywać przebieg naruszenia i szybko odpowiadać na ataki.

"Jesteśmy uradowani recepcją, jaką Windows Defender ATP otrzymał od czasu jego pierwszej zapowiedzi 20 miesięcy temu. Przez ten czas zdążyliśmy do niego dodać nowe klasy możliwości i innowacyjnej ochrony, wliczając w to przełomowe rozpoznawanie, nowe Security Analytics, które dostarczają wglądu w całościowy stan bezpieczeństwa firmy, i automatyczne zapobieganie naruszeniom bezpieczeństwa dzięki technologii Hexadite" - dodaje Lefferts.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia