Windows 9 z nowym modułem aktywacji systemu?

Windows 9 z nowym modułem aktywacji systemu?

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
19:09
20.09.2014
3 komentarze
2613 wyświetlenia

Ostatnie przecieki sugerują, że koncern zmieni sposób w jaki klienci będą mogli aktywować system Windows 9. Prawdopodobnie zniknie znienawidzony przez wielu moduł Windows Genuine Advantage (WGA). Tym samym Microsoft w końcu zaoferuje rozwiązanie na miarę XXI w.

Kto nie miał problemu z WGA niech pierwszy rzuci kamieniem. Moduł o którym mowa został dodany do systemu pod koniec kadencji Billa Gatesa. Według planów Ballmera miał on na zawsze załatwić problem pirackich wersji Windowsa. Niestety, następca Gatesa nie docenił ludzką pomysłowość. Oczywiście WGA zostało złamane wkrótce po tym, jak zostało zaimplementowane w systemie Microsoftu. Obecnie to rozwiązanie bardziej utrudnia życie legalnym użytkownikom niż piratom. Nieoficjalnie przyznaje to sam Microsoft

Windows 9 będzie oferował zupełnie inny mechanizm aktywacji. Będzie się to odbywać na zasadzie aktualnie dostępnego oprogramowania w Windows/Windows Phone Store. Podczas pierwszej konfiguracji komputera użytkownik zostanie poproszony o klucz, a po jego poprawnym wpisaniu licencja na Windows zostanie automatycznie skojarzona z kontem Microsoft. Ewentualna ponowna instalacja systemu nie będzie się już wiązać z ponowną aktywacją.

Takie rozwiązanie wciąż jest bardziej skomplikowane i czasochłonne w porównaniu do tego, co oferuje OS X lub Ubuntu, ale z pewnością jest krokiem naprzód. Działanie mechanizmu dla użytkownika nie posiadającego konta Microsoft póki co pozostaje zagadką.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://antyweb.pl/microsoft-kontynuuje-zwolnienia-tak-mialo-byc/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Arskardekea 19:32 20.09.2014

    Zagadką pozostaje jeszcze - jak zwykle - sprawa połączenia z Internetem

  • Piotr Maciejko 20:30 20.09.2014

    Wydaje mi się, że w jednym i drugim przypadku całość będzie wyglądać tak, jak teraz.

  • aaa 17:28 22.09.2014

    przecież w windows 8 już tak jest, różnica będzie pewnie polegała na tym że teraz wpisujemy klucz na początku a w windows 9 będziemy się logować od razu

Skomentuj

Autor