Windows 9 sam dopasuje kolor tła Menu Start

Windows 9 sam dopasuje kolor tła Menu Start

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
16:33
19.09.2014
3 komentarze
2731 wyświetlenie

Od pewnego czasu w sieci pojawia się mnóstwo zrzutów ekranu prezentujących odświeżone elementy systemu Windows 9. Kolejne opublikowane grafiki prezentują zachowanie interfejsu nowego Menu Start w zależności od ustawionej tapety. Wprowadzone zmiany nadają pulpitowi Windowsa odrobinę elegancji, co zapewne spodoba się użytkownikom tego systemu.

Projektując nowe Menu Start, Microsoft postanowił zastosować dynamiczną zmianę koloru tła, który będzie określany na podstawie aktualnie ustawionej tapety. W identyczny sposób działa automatyczny dobór koloru paska zadań w Windows 8/8.1. Nie jest to innowacyjne rozwiązanie, bo podobny mechanizm jest od dawna używany w systemie Ubuntu, jednak nadaje ono szczyptę elegancji pulpitowi Windowsa.

Na zrzutach ekranu widoczne są również nowe ikonki, które bardziej pasują do założeń interfejsu Modern UI. Niestety pozostały jeszcze elementy graficzne wyróżniające się z całości, co stwarza pozory nieładu i braku spójności. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczone w sieci zrzuty ekranu przentują wczesną wersję rozwojową Windowsa 9. Według przecieków, nowa wersja systemu Microsoftu zostanie ukończona w kwietniu następnego roku. Osoby odpowiedzialne za interfejs mają więc jeszcze sporo czasu na dopracowanie szczegółów.

Jeśli Microsoft chce ujednolicić wygląd aplikacji Modern UI i klasyczny to Windows potrzebuję odświeżenia praktycznie wszystkich elementów graficznych. Pamiętajmy, że aktualnie nawet natywne oprogramowanie Microsoftu działa w różnych interfejsach - WinAPI, WinForms, WPF i Modern UI - zaś niektóre ikonki pamiętają czasy Windowsa 98. Przez projektantami giganta jeszcze sporo pracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-9-start-menu-changes-color-to-match-the-theme

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Darous 19:12 19.09.2014

    to robi już produkt Stardock:)

  • Piotr Maciejko 19:11 20.09.2014

    To robi też Unity w Ubuntu, ale lepiej, żeby Microsoft gonił niż stał w miejscu prawda? :)

  • GF 16:56 22.09.2014

    A ja chce AERO GLASS , płaski interfejs zupełnie mi nie odpowiada. Niech gonią Linuxa, i dadzą wybór end-userom odnośnie GUI.

Skomentuj

Autor