Windows 9 będzie zaprezentowany jeszcze we wrześniu?

Windows 9 będzie zaprezentowany jeszcze we wrześniu?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:44
21.08.2014
3 komentarze
3007 wyświetleń

Na przestrzeni ostatnich tygodni przybywało nowych informacji o zbliżającym się następcy Windows 8. Brakowało tylko jednego szczegółu - prawdziwego spojrzenia na Treshold. To niebawem może się zmienić - nowy system ma zostać pokazany już we wrześniu.

W zeszłym tygodniu wyszło na jaw, że Microsoft planuje wypuścić Windows 9/Treshold pod koniec września. Informacja ta została potwierdzona przez Mary Jo Foley, dziennikarkę posiadającą wysoce prawdopodobne źródła w Microsofcie. Jak wynika z ich raportów, Gigant "ostrożnie planuje" konferencję prasową na 30 września, podczas której zamierza zaprezentować wstępną, poglądową wersję nowych "Okienek". System zostanie uruchomiony tego samego dnia lub nieco później.

Windows 9

Jak donoszą źródła, wydawnictwo skrywa się pod wewnętrzną nazwą "Windows Technical Preview". Do tej pory pozostaje niejasne, czy Microsoft zamierza użyć nazwy "Windows 9", czy też pójść w zupełnie innym kierunku (Treshold, Windows OneCore?). Obecnie w Redmond trwają prace nad buildem 982x.

Wersja preview nie będzie oczywiście kompletna pod żadnym względem. Przed-wydawnicza kompilacja pozbawiona będzie najprawdopodobniej również wybranych elementów interfejsu. Niewykluczone, że bardziej rozbudowane buildy trafią do obiegu jeszcze podczas trwania fazy poglądowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-expected-to-announce-windows-9-on-september-30

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • luiza 08:58 23.08.2014

    Czy nie uważacie że Microsoft powinien zrezygnować z robienia systemów! 98,XP,7 - spoko, ale od windows 8 przez windows 9 to już porażka. Od 8-ki, przez 9-wiątkę systemy wyglądają nędznie ( i to za ładnie powiedziane), są bardziej wymagające i bardziej naszpikowane Microsoftowymi "duperszmitami" Gnioty maja po kilka ładnych giga i to mają być szybkie lekkie systemy - litości!!!

  • Krzysztof Sulikowski 21:22 23.08.2014

    Jeszcze nie wiemy, jak wygląda Windows 9 (pomijając nowe/stare menu Start)

  • Logos 23:29 26.08.2014

    Muszę przyznać, że zaczynając pracę od Windows 95 poprzez całą linie pozostałych systemów, Windows 8.1 jest najlepszym i najszybszy na jakim pracowałem.

Skomentuj

Autor