Menu kategorii
 • Windows 8 - Najlepsze aplikacje - odc. 2

  Windows 8 - Najlepsze aplikacje - odc. 2

   Marcin Paradowski
  Marcin Paradowski
  00:00
  31.12.2013
  12593 wyświetlenia

  Wśród ponad 125000 aplikacji, jakie możemy znaleźć w Windows Store, znajdziemy również programy użytkowe, które pomogą nam w przeróżnych dziedzinach, bowiem nasze życie nie ogranicza się wyłącznie do pracy. W najnowszym zestawieniu przyjrzymy się aplikacjom, które mogą okazać się przydatne w czasie podróży, zarówno tych po świecie jak i tych kulinarnych.

  Przewodnik po Barcelonie

  W prosty i przyjemny sposób dowiemy się o kilku najistotniejszych faktach dotyczących Barcelony, od telegraficznego skrótu najważniejszych wydarzeń związanych z tym miastem, informacji o dostępnych środkach transportu czy nawet podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Ale czymże byłby przewodnik bez polecanych miejsc do zwiedzania? Jest ich co prawda niewiele i pozostaje mieć nadzieję, że autor aplikacji poszerzy bazę miejsc przed najbliższym sezonem wakacyjno-urlopowym.

  Autor: Kononnable

  Kategoria: Podróże

  Rozmiar: 5,95 MB

  Kategoria wiekowa: 3+

  Link do pobrania: Sklep Windows

  Zakazy/Nakazy

  Pozostając w klimacie wycieczek chcielibyśmy przedstawić Wam jeszcze jedną aplikację, którą warto zainstalować przed podróżą. Nakazy/zakazy to podręczny zbiór wskazówek, co można a co nie można, jakie zachowanie może być odebrane za niewłaściwe przez rdzennych mieszkańców danego regionu, a wszystko to w schludnej i czytelnej oprawie graficznej. Aby zapoznać się obowiązującymi nakazami i zakazami w danym państwie wystarczy kliknąć na konturach wypełnionych kolorem pomarańczowym.

  Autor: Dawid Richert

  Kategoria: Podróże

  Rozmiar: 975 KB

  Kategoria wiekowa: 12+

  Link do pobrania: Sklep Windows

  Zgadnij jaka to melodia

  Można zaryzykować stwierdzenie, że program Roberta Janowskiego jest znany większości internautów. Zabawa polega na zgadnięciu utworu na podstawie odtwarzanej melodii. Zapewne znajdą się też osoby, które chciałyby wziąć udział w tym lub podobnym konkursie i od teraz mają możliwość zorganizowania takiej zabawy we własnym domu z rodziną lub/i znajomymi.

  Zgadnij jaka to melodia to wspaniała rozrywka dla czterech osób, które lubią się dobrze bawić i przy okazji dobrze znają muzykę. Z lokalnego dysku komputera, we wskazanym folderze z plikami mp3, zostanie wybranych 13 utworów odtwarzanych losowo.

  Gracz, który jako pierwszy rozpozna odtwarzany utwór, powinien jak najszybciej kliknąć na swoje pole, a następnie wpisać tytuł odtwarzanego utworu. Im szybciej rozpozna utwór, tym więcej punktów zdobędzie w danej rundzie.

  Autor: Piotr Bukalski

  Kategoria: Gry > Muzyczne

  Rozmiar: 4,50 MB

  Kategoria wiekowa: 12+

  Link do pobrania: Sklep Windows

  Książka kucharska

  Jeśli mówimy o imprezach z przyjaciółmi lub spotkaniach rodzinnych, w naszych komputerach nie powinno zabraknąć aplikacji, jakże przydatnej przy przyrządzaniu deserów, ciast, zup czy drinków. Zbiór przepisów podzielony jest na sześć części i według zapewnień autora, zawiera wyłącznie sprawdzone przepisy. Po wybraniu przepisu, zobaczymy nie tylko poglądowe zdjęcie, ale przede wszystkim listę niezbędnych składników oraz szczegółowy przepis przygotowania potrawy.

  Autor: Kamil Feliszewski

  Kategoria: Jedzenie i gotowanie

  Rozmiar: 8,68 MB

  Kategoria wiekowa: 16+

  Link do pobrania: Sklep Windows


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8