Windows 7 z pendrive'a

Windows 7 z pendrive'a

 Monika Karcz
Monika Karcz
17:49
26.10.2009
6 komentarzy
11724 wyświetlenia

Microsoft udostępnił darmowe, niezwykle przydatne posiadaczom netbooków narzędzie o nazwie Windows 7 USB/DVD Download Tool, które umożliwia stworzenie bootowalnego napędu USB i DVD, zawierającego pliki instalacyjne systemu Windows 7.

Windows 7 jest jednym z produktów Microsoftu, który oferowany jest w sklepie Microsoft Store w postaci obrazu dysku pobieranego przez kupującego bezpośrednio na dysk twardy komputera. Zdobyty w ten sposób system można nagrać na płytę DVD i za jej pośrednictwem przeprowadzić instalację środowiska operacyjnego. Problem napotkać mogą użytkownicy wszelakiego rodzaju netboków i notebooków, które nie posiadają wbudowanego napędu optycznego. Rozwiązaniem tej sytuacji jest udostępniony dzisiaj program Windows 7 USB/DVD Download Tool, który oprócz dysku DVD z plikami instalacyjnymi umożliwia także stworzenie bootowalnego nośnika USB, który wykorzystany może zostać do instalacji.

Windows 7 USB/DVD Download Tool dostępny jest do pobrania na stronie Microsoft Store. Do poprawnej pracy wymagane jest środowisko operacyjne Windows XP SP2 lub nowsze oraz nośnik USB o minimalnej pojemności 4 GB.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://guru3d.com/news/windows-7-usb--dvd-download-tool-/

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • PaTEk 10:25 28.10.2009

  <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> Właśnie stałem przed powyższym problem (USB) :), a tu proszę, proste rozwiązanie, jak na zamówienie i mam odpowiedź! Dzięki za info Dodam tylko, że posiadacze np. wersji OEM z nośnikami również mogą wykonać bootowalny USB uprzednio tworząc obraz ISO ze swojej płyty instalacyjnej Windowsa 7. <p style="margin-bottom: 0cm;">

 • Anonim 01:04 29.10.2009

  Łał. News który dla posiadaczy Linuxów wywołuje śmiech - Microsoft poraz kolejny "wymyśla" coś, co zostało już wymyślone zanim geniusze z M$ skończyli studia.

 • Vi 15:42 30.10.2009

  Cześć, mam pytanie, może mi pomożecie czy da się w jakiś sposób zrobić by po kliknięciu na paski ikonki Eksploratora Windows w Win7 nie uruchamiał okna z Bibliotekami, a uruchamiał zamiast tego okno z Komputerem, albo Dokumenty, czy jakikolwiek katalog (można to w jakiś sposób edytować) jakieś rady? albo opis jak to zrobić? z góry dzięki

 • kornik 13:34 03.11.2009

  Anonim, co robisz na forum poświęconemu Windowsom, jeśli ci systemy MS nie odpowiadają? Pław się w swoim Linuxie, który jak wszyscy wiemy jest tak doskonały i wyposażony we wszystko co najlepsze, że ma niecałe 1% udziału w rynku. O "bezproblemowej" instalacji programów i kompatybilności nie wspominam, żeby ci nie psuć dobrego nastroju podczas wieczornego tete a tete z ósmym cudem swiata.

 • wiewujek 21:40 16.11.2009

  Instalacja Win_7 u mnie trwa od 40 do 50 min. Moze ktoś już instaluje Win_7_USB i podałby jak długo trzeba czekać na okienka Windowsa 7 od momentu wybrania opcji boot z USB.

 • kołoment 12:07 26.11.2009

  Musisz mieć słabszy sprzęt - raczej to jest przyczyną. Jeśli masz szybki pendrive, to faktycznie może on przyspieszyć, ale tylko i wyłącznie kwestię kopiowania plików z niego. Cały proces "myśleniowy" pozostanie tak samo długo. Ostatnio instalowałem Win 7 RTM na komputerze z i5 750, 4GB pamięci i dyskiem Samsung F1 320GB. Zajęło to 17 min., bo się nad czymś zastanawiałem. Podejrzewam, że z fleszką było by krócej o 1-2 min.

Skomentuj

Autor