Windows 7 także dla systemów wbudowanych

Windows 7 także dla systemów wbudowanych

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
10:49
28.04.2010
0 komentarzy
5762 wyświetlenia
Microsoft poinformował o zakończeniu prac nad dostosowywaniem systemu Windows 7 do pracy na urządzeniach innych niż komputery PC.

Korporacja zaprezentowała Windows Embedded Standard 7, bo tak nazwano wersję Windows 7 przeznaczoną dla systemów wbudowanych, na konferencji w San Jose. Jak podaje serwis CNET, jest ona gotowa do pracy na takich urządzeniach jak np. telewizory, dekodery cyfrowe, przystawki STB, a także na wielu innych. Kevin Dallas, dyrektor generalny Microsoft Windows Embedded powiedział przy tej okazji, że "wraz z wydaniem Windows Embedded Standard 7, Microsoft zwiększył swoje zaangażowanie w integrację technologii Windows 7 na wyspecjalizowanych rynkach". Jak czytamy na stronach firmy Microsoft, Windows Embedded Standard 7 wspiera architekturę 32- jak i 64-bitową. Standardowo jest wyposażony m.in. w Internet Explorer 8, Windows Media Player 12 oraz Silverlight 3. Korporacja zapewnia, że platforma pozwala na tworzenie zaawansowanych i niezawodnych urządzeń konsumenckich i handlowych.

Warto wspomnieć, że niecały tydzień temu ogłaszając wyniki finansowe za ostatni kwartał Microsoft chwalił się, że wersja systemu Windows 7 przeznaczona dla komputerów PC obsługuje już 10% maszyn na całym świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.cnet.com/8301-13860_3-20003594-56.html

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

Skomentuj

Autor