Windows 7 popularniejszy w Polsce niż Vista

Windows 7 popularniejszy w Polsce niż Vista

 Adam Stępień
Adam Stępień
13:59
30.11.2010
7 komentarzy
6081 wyświetlenie
Windows 7 potrzebował 13 miesięcy by prześcignąć Windows Vista w rankingu na najpopularniejsze systemy operacyjne w Polsce prowadzonym przez firmę Gemius. Pierwsza trójka najpopularniejszych systemów operacyjnych według ostatnich wyników badania: Windows XP – 63,35 procent, Windows 7 – 17,26 procent i Windows Vista – 16,87 procent rynku.

Windows 7 zadebiutował na polskim i światowym rynku pod koniec października ubiegłego roku. Od tego momentu stopniowo poszerza swoje rynkowe udziały, by w tym tygodniu uplasować się na drugim miejscu za Windows XP. Tym samym Windows Vista spadł na trzecią pozycję. Czwarty pod względem popularności system operacyjny w Polsce – Mac OS X – ma według Gemiusa 0,73 procentowy udział w rynku (żródło: www.ranking.pl). Poniższa tabela przedstawia penetrację polskiego rynku przez najpopularniejsze systemy operacyjne od tygodnia, w którym zadebiutował Windows 7 do chwili obecnej według Gemius.

„Polscy użytkownicy komputerów docenili walory, jakimi cechuje się Windows 7,” – powiedział Rafał Albin, szef zespołu Windows w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Obecnie obserwujemy świadomą i przemyślaną migrację ze starszych wersji Windows, popartą bardzo pozytywnymi opiniami o najnowszej wersji naszego systemu”.

Więcej informacji o Windows 7, w tym linki do pobrania, testy, zrzuty ekranowe i poradniki, znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/10_11/10.mspx

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • Sten 19:40 30.11.2010

  Jakby XP był dalej w sprzedaży to by się tak nie cieszyli i ten ranking wyglądałby inaczej.

 • przemekkk 22:51 30.11.2010

  Dla mnie migracja (a raczej ucieczka) z Visty na 7 baaardzo odmieniła laptopa. Oczywiście na plus. W końcu mam szybkie kopiowaniw plików, Aero nie szarpie przy przewijaniu stron w FF. No i podoba mi się nowe menu Start. :) 7 rulez.

 • Admin 15:08 03.12.2010

  <p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt;">[size= small]<span style="font-family: Times New Roman;">Klienci kupując sprzęt PC lub Laptopa nie mają wyboru, mianowicie na wszystkim jest zainstalowany<span style="mso-spacerun: yes;">  [/size]Win 7 więc jaki to jest ranking. Po zatem Vista i Win 7 to systemy multimedialne a nie operacyjne, dla mnie system multimedialny to kino domowe. <span style="mso-spacerun: yes;"> </span></span></span>

 • pozdropocficz 14:52 08.12.2010

  chyba tylko na lapki ^^ Seven dobry ;d ja użytkuje na stacjonarnym i niektóry Gry nie chodzą. ale to tylko to chyba :D 7"en bardzo porządny.

 • jerzyk12 22:47 15.12.2010

  Nareszcie ludzie wychodzą z archaicznych, choć czasami niezawodnych systemów.Od początku jestem na Win 7 i gdy czasami jestem zmuszony pracować na XP to powiem szczerze że toporność tego systemu mnie irytuje.

 • BLACKSOFT 16:01 11.01.2011

  Tak to bywa, pamiętam jak wchodził XP i wszyscy pluli że nie ma to jak Win98 , a teraz wszyscy kochają XP a nikt nie lubi nowych systemów.  Pozdrawiam Blacksoft [url=http://www.blacksoft.pl]http://www.blacksoft.pl[/url]

 • Paweł 11:33 02.02.2011

  Pracuję już wystarczająco długo na W7 żeby wyrobić sobie zdanie na temat tego systemu. Został wydany zbyt pośpiesznie. Niedoróbek jest taka masa, ze ... no, nie mogę się przyzwyczaić. XP był na pewno lepszy. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że Vista w ogóle był chorym systemem ("czy jesteś pewny że jesteś o zdrowych zmysłach i wiesz na pewno że chcesz zrobić to co chcesz zrobić ?" itp.). Całe szczęście że można wyłączyć Aero. Szkoda tylko że całkowicie.

Skomentuj

Autor