Windows 7 nie obsłuży dużych dysków?

Windows 7 nie obsłuży dużych dysków?

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
22:39
29.12.2009
4 komentarze
5853 wyświetlenia
Obsłuży, ale może mieć pewne problemy z ich ponownym uruchomieniem po wyjściu ze stanu uśpienia bądź hibernacji.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami dysku SATA o pojemności 1 terabajta i większej, na komputerze mamy zainstalowany Windows 7 bądź Windows Server 2008 R2, a także napotkaliśmy się na jeden z błędów STOP: 0x0000007A, 0x00000077 lub 0x000000F4, to koniecznie zainstalujmy aktualizację, której opis i odnośnik do pobrania znajdziemy na stronie Bazy Wiedzy Microsoftu KB977178.

Problem polega na tym, iż dyski o większej pojemności potrzebują ponad 10 sekund na powrócenie do pracy, natomiast sterownik kontrolera dysku zaimplementowany w Windows 7 ogranicza ten czas jedynie do 10 sekund i jeżeli w tym czasie dysk nie zgłosi gotowości, pojawia się jeden z opisanych błędów STOP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://support.microsoft.com/kb/977178/en-us

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • wroc 19:02 31.12.2009

  <h1>Jak zmusić sprzdawcę/producenta, aby sprzedał mi komputer bez Windows, ew. jak zwrócić system i odzyskać pieniądze za niego</h1> Zamierzam niedługo kupić nowy komputer Moje pytanie dotyczy komputerów głownie markowych i notebooków, które są sprzedawane z (obowiązkowym) Windows. Nie chcę płacić 2 razy za system. Natomiast umowa licencyjna dla wersji OEM jasno mówi, jeśli nie zgadzam się z jej postanowieniami, to mogę oprogramowanie zwrócić. Wiem że ktoś (chyba) z Nowej Zelandii wytoczył proces (nie wiem czy producentowi czy Microsoftowi) i sąd nakazał zwrócić mu koszt licencji w zamian za zwrot Windows. Proszę o odpowiedź osoby z pojęciem informatycznym i/lub prawnym. Poniżej cytat z licencji Windows XP PRO OEM (inne wersje Windows mają podobną licencję) "JEŚLI LICENCJOBIORCA NIE ZGADZA SIĘ PRZESTRZEGAĆ POSTANOWIEŃ NINIEJSZEJ UMOWY LICENCYJNEJ, NIE MA PRAWA DO UŻYWANIA ANI KOPIOWANIA OPROGRAMOWANIA I POWINIEN NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z PRODUCENTEM W SPRAWIE INSTRUKCJI DOTYCZĄCYCH ZWROTU NIEUŻYWANEGO PRODUKTU(ÓW) W ZAMIAN ZA ZWROT ZAPŁACONEJ KWOTY, ZGODNIE Z ZASADAMI USTALONYMI PRZEZ PRODUCENTA." P.S. Ile może kosztować system wciskany przez producenta? Znam tylko cenę XP w Netbookach (specjalnie obniżona do 15$, aby nie podnosić ceny tych tanich komputerków)

 • Artur 21:31 31.12.2009

  W jakim sklepie ty kupujesz ? :| Wszędzie gdzie ja kupuje to mam wybór, z systemem czy bez.

 • zbyszek 13:23 04.01.2010

  i przy okazji zakosili mozliwosc wyswietlania filmikow jako tapety,program pocztowy i inne ciekawe rzeczy,ciekawe co MS zakosi w win8

 • mirek 13:29 04.01.2010

  ja kupilem kompa z linuxem i to o wiele taniej niz z windowsem i bez zbednego oprogramowania dodatkowego ktore defakto do niczego nie sluzy.tak robili moi znajomi jak i ja,i w kazdej chwili moge zmienic system na inny w tym na windowsa ktorego kupilem do starszego kompa lub zmienic na innego linuxa.komputery z linuxami sa tansze.

Skomentuj

Autor