Windows 7 kolejny miesiąc z rzędu dominuje na Steam

Windows 7 kolejny miesiąc z rzędu dominuje na Steam

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:34
04.12.2017
0 komentarzy
793 wyświetlenia

Na początku listopada informowaliśmy o nieoczekiwanym wzroście popularności Windows 7 wśród graczy Steam. Po blisko dwóch latach rosnących udziałów Dziesiątki był to całkowicie nieoczekiwany zwrot, który przez część obserwatorów został uznany za anomalię, której na Steam towarzyszył dwukrotny wzrost udziałów języka chińskiego czy zdrowy wzrost GPU ze wsparciem dla DirectX 12. Trend jednak się utrzymuje.

Steam 11.2017

Według najnowszego raportu Steam dobra passa siedmioletniego już prawie systemu nadal trwa. Windows 7 nadal okupuje pierwszą pozycję, a jego udział od sierpnia wzrósł dwukrotnie, osiągając wartość rzędu 69,89%. Najwięcej traci na tym oczywiście Windows 10, którego udział analogicznie się skurczył - z blisko 50%, utrzymywanych od maja do sierpnia, do 23,94% w listopadzie. Dokładne zmiany procentowe można prześledzić w tabeli.

Steam

Najbardziej wiarygodną teorią tłumaczącą nieoczekiwaną roszadę olbrzymią popularnością Playerunknown's Battlegrounds w Chinach. Chiński (uproszczony) osiągnął w listopadzie udział rzędu 64,35%, podczas gdy angielski - tylko 17,02%.

Steam 11.2017

Wygląda więc na to, że największą zmianę w trendach Steam wiązać należy z masowym wzrostem użytkowania samej aplikacji wśród użytkowników chińskojęzycznych, którym - w przeciwieństwie do zachodnich graczy - najwyraźniej na bakier jest z Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-7-now-once-again-dominates-steam-hardware-survey/

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

Skomentuj

Autor