Windows 7 chudszy od Visty

Windows 7 chudszy od Visty

 Adam Stępień
Adam Stępień
11:20
23.11.2008
4 komentarze
4719 wyświetleń
Twórcy nastepcy Visty, systemu Windows 7, poprzez swój blog grupy produktowej zapowiedzieli, że nowy system ma mieć mniejsze wymagania co do ilości zajmowanego miejsca na dysku. Z roku na rok pojemność produkowanych dysków twardych jest coraz większa, a cena za 1 GB maleje, więc wydawało by się, że problem zajętości dysku nie istnieje, aczkolwiek na rynku coraz śmielej poczynają sobie dyski SSD.

Do tej pory było tak, że kolejne wydanie systemu spod znaku Windows było z reguły jednoznaczne z tym, że nowy system zajmie więcej miejsca na dysku po instalacji niż jego poprzednik. Sytuacja ma się zmienić wraz z Windows 7, który ma w założeniach być pod tym względem lepszy niż Windows Vista. Aby zrealizować te zadanie, Microsoft powziął pewne kroki, które ułatwią to zadanie. Mowa tu m.in. o oczyszczaniu dysku po instalowaniu uaktualnień, zmniejszenie pliku hiberfil.sys, ustawieniu rozsądnej liczby kopii zapasowej zamiast dotychczasowej rezerwacji "do 15% zajętości dysku", a także nieinstalowaniu pewnych elementów, które nie mają sensu w określonych scenariuszach.

Korzystając z okazji, polecamy pokrewny artykuł "Rozmiar na dysku" a "Zajęte miejsce" - skąd rozbieżności? poruszający kwestie, na które powołano się w notce blogowe, a także poradę Porządki po instalacji SP1 dla Visty, czyli przewodnik, jak zaoszczędzić nawet kilka gigabajtów po zainstalowaniu Service Packa pierwszego do Windows Vista.

Więcej informacji o następcy Visty znajduje się w dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.msdn.com/e7/archive/2008/11/19/disk-space.aspx

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • stik 12:05 23.11.2008

  Zawsze tak gadają, a jak przyjdzie co do czego to wiadomo :P

 • lisu 18:55 24.11.2008

  <p>racja, lecz wymagania maja byc ponoc mniejsze od xp czyli ponizej 3 gb</p>

 • Ja 11:56 30.11.2008

  Szanowny autorze newsa nie chodzi o cene MB czy GB tylko o to ze nowszy system bedacy chudszy mniej zajmuje takze w RAM. Co za tym idzie wymagania odnosnie sytsemu sa mneijsze. Jakby MS mial martwic sie zajetoscia na partycji sytsemowej to....

 • ja2, a ja1 jest daremny 17:24 08.12.2008

  <p>jaaaaaaaaaa  chceeeeeeeeeeeee  zeby to zrylo mniej raaaaaaaaaamu. po kija to tyle ramu zjada i nie wypluwa?   czasami go zwymiotuje, ale to jak prądu zabraknie;p</p>

Skomentuj

Autor