Windows 7 będzie żył krócej niż XP

Windows 7 będzie żył krócej niż XP

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
20:42
29.09.2013
10 komentarzy
8613 wyświetlenia

Według rzetelnego źródła Microsoft nie planuje udzielać długiego wsparcia dla Windows 7. System będzie żył znacznie krócej niż legendarny Windows XP. Związane jest to z faktem, że firma chce jak najszybciej migrować użytkowników na Windows 8 i kolejne wersje.

Windows 8 zajmuje obecnie zaledwie kilka procent rynku. Microsoft ma nadzieję, że wydanie zestawu aktualizacji Windows 8.1, które naprawiają błędy poprzednika i wprowadzają wiele nowych funkcji przekona użytkowników do zmiany. Windows 8.1 od jakiegoś czasu jest też w rękach producentów urządzeń, dlatego trzeba liczyć się z tym, że kupując nowy komputer lub laptop, będzie na nim domyślnie zainstalowana najnowsza wersja systemu. Kolejnym krokiem, który ma przekonać użytkowników do przejścia na nowszy system jest krótszy okres wsparcia technicznego dla Windows 7.

Wsparcie dla Windows XP kończy się w kwietniu przyszłego roku, po ponad 12 latach od dnia premiery. Jednym z powodów dla którego Microsoft zdecydował się na przedłużenie życia Windows XP był Windows Vista, który przez wielu uważany jest za jeden z najgorszych produktów firmy. Podobną opinią ‘cieszy się’ Windows 8. Jednak użytkownicy nie powinni być z tego za bardzo zadowoleni, bo Microsoft chce pozbyć się 'Siódemki' znacznie szybciej niż XP. Paul Thurrott donosi, że firma chce zrobić wszystko, aby jak najszybciej przekonać użytkowników do zmiany systemu na Windows 8 i 8.1, szczególnie klientów biznesowych. Oznacza to, że Microsoft jest pewny, iż nowa wersja systemu w zupełności wszystkich zadowoli. Dodatkowym argumentem jest to, że Windows 8.1 w wersji Enterprise posiada bardzo dużo zaawansowanych funkcji dla przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że główne wsparcie techniczne dla Windows 7 kończy się w styczniu 2015 roku. Aktualizacje eliminujące mniejsze błędy i poprawiające bezpieczeństwo będą wydawane pięć lat dłużej. Trzeba jeszcze poczekać na reakcję społeczeństwa, bo może się okazać, że ostatecznie Microsoft zostanie 'zmuszony' do przedłużenia wsparcia Windows 7.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://windowsitpro.com/paul-thurrotts-wininfo/short-takes-september-27-2013

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • pRZEMEK 21:26 29.09.2013

  Do 2015 roku MS będzie wydawał aktualizacje dla 7, potem przez kolejne 5 lat tylko łątki związane z bezpieczeństwem?

 • ŁK 21:49 29.09.2013

  Tak. Główne wsparcie to też serwis techniczny Microsoftu. Jak ktoś (firma) nie ma Software Assurance, to jest zdana na siebie lub usługi firm trzecich. Generalnie w całym tym wsparciu chodzi głównie o duże firmy, bo to im najbardziej powinno zależeć na bezpieczeństwie i stabilności systemu. Bo przecież ilu indywidualnych użytkowników ma całkowicie wyłączone aktualizacje - cała masa.

 • Roman Drobniewski 17:51 30.09.2013

  Do 2015 jest zakończenie wsparcia Technicznego, co to oznacza to jak Ci się system zepsuję i chcesz zainstalować ponownie zwanym formatem i chcesz zadzwonić do Microsoftu to Ci nikt nie podpowie . ale i tak Microsoft będzie zmuszony przedłużyć system jeszcze przez kilka lat . Jak Windows 8 pójdzie na odstawkę.

 • pRZEMEK 09:10 01.10.2013

  Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wydłużonym wsparciem... dla firm? Czyli ja - jako użytkownik domowy - po 2015 roku w usłudze Windows Update nie zobaczę łatek usuwający luki bezpieczeństwa? A będą tylko dla firm, które wykupią dodatkową usługę?

 • Roman Drobniewski 15:33 02.10.2013

  pRZEMEK Nie ?? też będą aktualizacje bezpieczeństwa dla nas . nie martw się to tylko tak piszą , wlazłem kiedyś na stronę Microsoft i wlazłem na Wsparcie . Sek tym że Windows 7 Home Premium N będzie miał skrócone życie do 2015 a normalny Home Premium będzie to samo wspierany jak Firmowe wersje Professional do 2020 . A jaki posiadasz Windows 7 Ultimate czy Home Premium.

 • pRZEMEK 21:11 02.10.2013

  @Roman Drobniewski Windows 7 Home Premium

 • Luk72 18:45 07.10.2013

  Nawet się microsoft nie spodziewa jak długo jeszcze pociągnie xp. Zwykle po systemie był jeden system i programiści wiedzieli na co pisać nowe programy i sterowniki. Teraz po xp jest już 3 "nowy" windows w efekcie czego nie powstaje żadne sensowne oprogramowanie, bo i na co? Sterowniki nawet hp kuleją pod vista 7 i 8, a większość programów i tak "chodzi" na xp. systemy 64 i 32 nie integrują się w sieci - komedia. I za to masz płacić, bo ms wycofał możliwość legalnego kupienia xp?! i straszy brakiem wsparcia..

 • Roman Drobniewski 14:41 19.10.2013

  pRZEMEK@ to witaj w klubie ,ja też posiadam . I chwalę ten system? ta wersja Windows 7 Home Premium którzy my posiadamy będzie wspierany do 2020 roku .nie martwiąc się o inne szczegóły , o którym opisałem ,mamy święty spokój i możemy dalej siedzieć ,posiadając sprawny system na wiele lat.

 • Roman Drobniewski 14:59 19.10.2013

  No teraz Microsoft do walił się równo ,że Windows 7 mając krótsze życie a Windows XP miał dłuższe to szczyt hańby .Chcę by Windows 7 miał dłuższe tak jak Windows XP ,bo cenimy go najlepiej i jest najmniej awaryjny ,szczególnie że programy które znamy je najlepiej niedługo Windows 7 stanie się takim "Drugim Windows XP" tylko odświeżonym interfejsem zgodnymi warunkami do użytku domowego . Jako użytkownik i klient domagam się najdłuższego wsparcia dodatkowego dla Windows 7 a co się zmieni chyba nigdy w wsparciu technicznym jednak darujmy to sobie? jako użytkownik systemu Windows 7 Home Premium i to wersji 64 bitowej ,której posiadam na domowym komputerze nigdy mnie nie zawiódł mając aktualne sterowniki i wszystkie znane mi programy które zainstalowane są tak by nie sypały się mi na systemowym dysku dając je na drugiej partycji tam gdzie jest więcej miejsca, jednak się ,ciesząc się najstabilniejszym i zarazem szybkim nieznaczącym się systemem ,a Microsoft chcę nam skrócić o rok dodatkowe wsparcie .to nie jest fer ,kupiłem komputer w 2010 roku ,a tutaj się roi przykre wiadomości że " Microsoft będzie wspierać Windows 7 krócej niż Windows XP".Oj Microsoft wy to samo mylicie się jak ja przy prawdziwych zdarzeniach i popełniacie te same błędy jak to się raz okazało się końcem wsparcia Windows 98 ,jednak powiadamiam was że jeszcze tego systemu nie używałem.

 • sziuy 14:42 22.11.2013

  a ja mam pytanie ile kosztuje płyta do siódemki

Skomentuj

Autor