Windows 7 Starter mniej ograniczony?

Windows 7 Starter mniej ograniczony?

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
09:30
23.05.2009
4 komentarze
3342 wyświetlenia
Microsoft prawdopodobnie zniesie limit uniemożliwiający pracę więcej niż trzech aplikacji jednocześnie w systemie Windows 7 Starter Edition – poinformował za pośrednictwem swojego bloga Paul Thurrott.

Wersja Starter Edition systemów Windows XP i Windows Vista została zaprojektowana do sprzedaży na rynkach krajów rozwijających się. W przypadku Windows 7, edycja Starter Edition jest dedykowana tanim netbookom i ma być sprzedawana na całym świecie. Nawet jeśli ograniczenie dotyczące jednoczesnej pracy tylko trzech aplikacji zostanie zniesione, pozostaje jeszcze kwestia ograniczeń sprzętowych. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Microsoft zamierza podnieść również maksymalne możliwe parametry sprzętu, na jakim może pracować Starter Edition:

 • procesor: jednordzeniowy taktowany zegarem 2 GHz lub mniej;
 • rozmiar ekranu: 10.2 cala lub mniej;
 • pamięć: 1 GB lub mniej;
 • HDD: do 250 GB lub 64 GB SSD;
 • karta graficzna: brak limitów.

Microsoft nie udzielił na razie żadnego komentarza w tej sprawie. Być może jest to spowodowane faktem, iż ostateczna decyzja na temat ograniczeń jeszcze nie zapadła.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/main/09/05/22/microsoft-may-adjust-limitations-on-windows-7-starter

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • soda2 13:38 23.05.2009

  <p>haha, co za idiotyzm, będziemy płacili za system który będzie nam mówił jaki komputer mamy posiadać (windows seven nie mógł zostać zainstalowany ponieważ posiadasz zbyt nowoczesny sprzęt, wymień  dysk nam niejszy niż 250 GB, wysuń karty pamięci RAM i odłącz myszkę... ponadto podłącz czarnobiały monitor kineskopowy, twój procesor powinien być procesorem lampowym, proponujemy zakup komputeru ODRA, AMIGA, COMODORE lub Altair.) głupota! idioci tylko dadzą się tak nabrać.</p>

 • czytelnik 21:10 23.05.2009

  <p>Ciekawe czy nakładka "Microsoft Bob" bedzie na nim działać? </p>

 • EB 00:17 24.05.2009

  sonda2 nie kupuj wersji Starter Edition, nie dla Ciebie. Poszukaj firmy sprzedającej rozum!

 • Radek 13:55 24.05.2009

  <p>Powinni dawać Home Basic co za głupota dawać system nie będący godnym wyglądem i działaniem następcą XP i Visty! Ale w takim razie wydaje mi się że Seven będzie dużo droższy od Visty dlatego będą upychać Starter w netbookach.</p>

Skomentuj

Autor