Windows 7 SP1 pod koniec roku!

Windows 7 SP1 pod koniec roku!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
14:38
20.03.2010
11 komentarz
5738 wyświetleń
Microsoft przyjął oficjalne stanowisko, mówiące, że dodatek Service Pack do systemu Windows 7 jest już w produkcji. Niestety poza deklaracją produkcji dodatku, żadnych szczegółów Gigant z Redmond nie ujawnił.

Z tego co zostało ogłoszone, dodatek SP1 będzie zawierał wszystkie dotychczas wydane aktualizacje oraz kilka zmian funkcji dla administratorów. Żadnych rewolucyjnych zmian nie mamy się co spodziewać.

Według prognoz, dodatku możemy się spodziewać w okresie zimowym 2010 roku. Równocześnie zostanie wydany także SP1 dla systemu Windows Server 2008 R2. Poza implementacją pojedynczych aktualizacji, administratorzy doczekają się zdalnego pulpitu z technologią RemoteFX, dzięki której zdalny interfejs będzie akcelerowany sprzętowo. Zapewne premiera SP1 odbędzie się kilka tygodni po wydaniu przeglądarki Internet Explorer 9, która zostanie zintegrowana wraz z dodatkiem. Planowane jest także wprowadzenie obsługi magistrali USB 3.0, usprawnienie pracy z dyskami SSD, poprawienie indeksowania i wyszukiwania danych.

Przed premierą Windows 7 SP1, na pewno odbędą się testy wersji beta. Pozostaje jednak pytanie - czy testy obejmą wszystkich zainteresowanych użytkowników, czy jedynie zawężone grono testerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2010/03/18/talking-about-service-pack-1-for-windows-7-and-windows-server-2008-r2.aspx

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • mario 17:15 20.03.2010

  A co sp3 do visty?

 • Grzegorz 21:48 20.03.2010

  [b]mario nie powstamie i nie ma SP3 do Visty SP2 to Finalny dodatek do Visty [/b]

 • Krysban 14:43 21.03.2010

  ,,<span>Planowane jest także wprowadzenie obsługi magistrali USB 3.0,,  Najnowsze jądro Linux obsługuje już USB 3.0 a chłopcy z M$ są daleko w tyle i dopiero ,,planują,, Wątpię w to żeby obsługa USB 3.0 była realna wraz z pojawieniem się SP1. Chłopcy z Redmond obudźcie sie bo konkurencja gna do przodu a wy śpicie. </span>

 • czytelnik 10:35 23.03.2010

  @Krysban - chłopcy z Redmond mają inne priorytety. Tam liczy się kasa, zysk i marketing. Klient jest jedynie potrzebny do ściągnięcia kasy. Im większej, tym lepiej. Ja już przygotowuję się na tzw "koniec wsparcia" dla mojego legalnego WinXP. Wgrałem na drugi dysk Ubuntu i normalnie jestem w szoku. Nie splamiłem się jeszcze konsolą. Od instalacji po konfigurację i dodatkowe oprogramowanie wszystko wyklikałem. Nie dam się propagandzie i nie wywalę do śmieci dobrze działającego sprzętu. Zostanę na Linuksie jeżeli Microsoft mnie oleje w 2014 roku. Swoją drogą co będzie, jak MS dojdzie do wniosku, że  będzie wydawał nowe wersje Windowsa co roku?

 • Krysban 12:23 23.03.2010

  @czytelnik - Nie ma potrzeby instalacji Linuksa na drugim dysku. Możesz mieć oba systemy na jednym tylko musisz utworzyć partycje linuksowe. Ja zalecam 3 partycje: 1- główną na system ,, / ,,  2- na katalog domowy ,, /home ,,  3- patrycje wymiany ,, swap ,, . Jeżeli masz RAM wielkości 2 GB lub więcej to partycja ,, swap ,, jest zbędna. Jeżeli masz mniej RAM to partycja wymiany ,, swap ,, wielkości 512 MB w zupełności wystarczy. Jeżeli masz legalnego WinXP za którego zapłaciłes ciężko zarobione pieniądze i w 2014r. M$ Cie oleje jako klienta to nie musisz sie tego systemu pozbywać. Linuksa używaj na codzień jako główny system a WinXP (obowiązkowo bez dostępu do internetu a co za tym idzie bez antywirusa i firewalla) do obsługi programów typu ,,Windows Only,, których nie ma dla linuksa. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ nie sie pozbywać dobrze działającego sprzętu.

 • Krysban 12:48 23.03.2010

  @czytelnik - prostuje błąd: nie musisz się pozbywać dobrze działającego sptzętu. Piszesz ,,nie splamiłem się jeszcze konsolą,, Nie rozumiem dlaczego ludzie aż tak boją się tej powłoki tekstowej. Konsola w linuksie jest narzędziem o ogromnych możliwosciach za pomocą którego w systemie zrobisz niemal wszystko. Konsola nie gryzie i trzeba sie z nią zaprzyjaźnić a ona odwzajemni się szybką i precyzyjną konfiguracją systemu. Konfiguratory graficzne zą wygodne lecz nie wiesz jakich zmian dokonały one w systemie i w razie czego trudno to naprawić. Konfigurując ręcznie wiesz jakich zmian dokonałeś i bez trudu naprawisz swój błąd a co najważniejsze dokładnie wiesz co się dzieje w systemie i się czegoś nowego uczysz. Ja nawet programy instaluje tylko z konsoli. Nie wyobrażam sobie linuksa bez konsoli.

 • czytelnik 20:36 23.03.2010

  @Krysban - wróciłem z Debiana, w którym większość rzeczy robiłem w konsoli. Teraz na próbę zainstalowałem Ubuntu i wszystko poszło z instalacją nawet prościej i szybciej niż na Windows. Ale odbiegamy od tematu. Microsoft robi sam sobie szkodę zmuszając ludzi do kupna nowych wersji systemów. Moim zdaniem to powinien być proces naturalny. Ktoś, kto ma sprzęt przystosowany do Windowsa XP powinien być wspierany przez MS do czasu, jak albo przesiądzie się na nowszy system (oczywiście gdy sprzęt na to pozwoli), albo gdy kupi nowy zestaw komputerowy. Zgadzam się, że nie powinni już sprzedawać Windowsa XP który jest wiekowy, ale straszenie że MS przestanie wydawać poprawki i komputer może być niezabezpieczony to moim zdaniem straszne chamstwo. Obecnie pod wpływem straszenia MS wgrałem Ubuntu i stwierdzam, że cały sprzęt działa mi prawidłowo. Tak naprawdę mógłbym wywalić Windowsa już teraz. Funkcjonalność programów i sprzętu jest podobna i jak dla mnie wystarczająca.

 • Krysban 13:32 24.03.2010

  @czytelnik - święte słowa. Ja myślę podobnie.

 • Dawid Długosz 08:31 01.04.2010

  IE9 na pewno [b]nie zostanie[/b] zintegrowane z SP1 [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif[/img]

 • Artur 22:55 03.04.2010

  @Dawid - A się dziwisz ? Jak by to zrobili, to jeszcze inni producenci by chcieli też tego... Tak jak się stało z tym ekranem wyboru... heh

 • Dawid Długosz 19:58 11.04.2010

  @Artur: nie dziwię się... bardziej mnie zastanawia źródło tych "rewelacji", o których pisze autor newsa ;-)

Skomentuj

Autor