Windows 10 ze wsparciem dla... emoji "środkowego palca"

Windows 10 ze wsparciem dla... emoji "środkowego palca"

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:49
05.05.2015
1 komentarz
2862 wyświetlenia

Od dobrych paru lat trudno nam sobie wyobrazić rozmowę na czacie lub wpis na Instagramie, Twitterze czy Facebooku, w których nie występują emotikony, czy też ostatnio coraz bardziej popularne emoji. Pismo obrazkowe - jak twierdzą niektórzy obserwatorzy dyskursu internetowego - upraszcza komunikowanie się i pozwala wzbogacić tekst o czytelne komunikaty niewerbalne (np. przekazywać emocje). Co w sytuacji, gdy chcemy przekazać komunikat w postaci rozpoznawanego praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, obscenicznego gestu? Microsoft da nam taką możliwość! ;)

Na początku warto przytoczyć historię, stojącą za adaptacją kontrowersyjnego symbolu. Unicode Consortium to organizacja non-profit, której celem jest "rozwijanie, utrzymywanie i promowanie międzynarodowych standardów oprogramowania i danych". Tworzenie nowych emoji może wiązać się z pewnymi kontrowersjami. Niemniej jednak twórcy oprogramowania mogą wybrać, które symbole chcą zaadaptować, a które odrzucić. Większość z nich odrzuciła więc "środkowy palec". Większość, prócz jednego: Microsoft.

Windows 10

Jak wskazuje Emojipedia, Windows 10 zaczął wspierać nową emotikonę, którą wielu nazywa "emoji środkowego palca" (middle finger emoji). Nie wszyscy dostawcy oprogramowania mieli tyle odwagi. Apple - przykładowo - w swoim iOS 8.3 postanowił odrzucić kontrowersyjny symbol z uwagi na jego potencjalnie obraźliwy wydźwięk.

Jeśli jesteście ciekawi historii adaptacji emoji w Windows 10, możecie ją prześledzić na portalu Emojipedia. Tymczasem, drodzy Czytelnicy - jakie jest wasze zdanie na temat "środkowego palca" w Windows 10? Czy Microsoft przesadził, czy być może postąpił słusznie, dowodząc bezzasadności unikania powszechnych zwrotów i udawania, że nie istnieją?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-the-first-tech-company-to-support-the-middle-finger-emoji

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 09:39 12.05.2015

    I to jest OK. Mamy różne emocje. Jeżeli nie byłoby tego znaku ludzie stworzyli by sami coś w ten deseń :P

Skomentuj

Autor