Windows 10 zalicza niewielką poprawkę

Windows 10 zalicza niewielką poprawkę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
03.12.2014
0 komentarzy
2546 wyświetleń

Microsoft wypuścił drugą już z kolei łatkę dla Windows 10: build 9879. Pierwsza z nich związana była z Flash Playerem w IE, który regularnie się 'wysypywał'. Dzisiejszy December Update jest równie ważny pod względem funkcjonalności systemu.

Aktualizacja KB3020114 ma bowiem rozwiązać problem z 'wysypującym się' Explorerem, czyli standardową powłoką użytkownika w Windows. Dotyczy ona oczywiście wersji Technical Preview, dostępnej oficjalnie dla szerokiego grona odbiorców. Nie wiadomo, czy wyciekły niedawno do sieci build 9888 również otrzymał stosowną łatkę, czy też - z uwagi na wyższą fazę rozwoju - został automatycznie pozbawiony błędów z Explorerem.

Windows 10

Grudniowa aktualizacja została oznaczona jako ważna (Important Update), co ma znaczenie nie tylko z perspektywy użytkowania i bezpieczeństwa. Wymaga ona również ponownego uruchomienia systemu. Windows 10 jest już wprawdzie systemem nadającym się do normalnego użytkowania, niemniej jednak kolejne łatki mogą wywoływać kolejne problemy. W naszym przypadku Explorer nie wysypał się ani razu, a użytkowanie systemu po instalacji łatki nie wydaje się odmienione.

Aktualizację KB3020114 (December Update) pobierzemy standardowo z poziomu Windows Update (znajdującego się w PC Settings). Biorąc pod uwagę jej nazwę, będzie to prawdopodobnie ostatnia aktualizacja/łatka w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-updated-again-this-time-it-fixes-explorer-crashes

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor