Windows 10 z większym udziałem w platformie Steam niż Mac i Linux

Windows 10 z większym udziałem w platformie Steam niż Mac i Linux

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
04.08.2015
0 komentarzy
2284 wyświetlenia

Oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 okazała się dla Microsoftu strzałem w dziesiątkę. Zaledwie kilka dni od premiery system został już zainstalowany - jak mówią nieoficjalne źródła - na kilkunastu milionach urządzeń. By lepiej poznać wskaźnik adaptacji "Dziesiątki", możemy rzucić okiem na statystyki popularnej platformy Valve Steam. Okazuje się, że z Windows 10 korzysta już 2,3% zalogowanych graczy.

Dane te pochodzą z oficjalnej witryny Steam, której statystyki biorą pod uwagę dziesiątki milionów kont. Owe dane są aktualizowane raz w miesiącu, a lipcowe zestawienie jest już gotowe. Okazuje się, że 2,21% klientów platformy korzysta już z Windows 10 w wersji 64-bitowej, podczas gdy 0,09% wybrało wersję 32-bitową. Należy pamiętać, że Windows 10 rozpoczął oficjalny cykl życia 29 lipca, a niniejsze statystyki nie biorą prawdopodobnie pod uwagę przedpremierowych kompilacji Insider Preview. Oznacza to, że wielu graczy z platformy Steam niemal błyskawicznie przesiadło się na nowy system.

Steam - lipiec 2015

Jak zapewne wiecie, Steam jest usługą wieloplatformową, obsługiwaną przez wiele różnych systemów. Raczej nie zaskakuje nas tu wiodąca pozycja systemów Windows (95,79%). Warto jednak zauważyć, że łączny udział Windows 10 (2,3%) przewyższa jakąkolwiek pojedynczą wersję OSX (1,10%) czy Linuksa (0,25%).

Jeszcze przed premierą Windows 10 spodziewano się, że liczba nowych instalacji będzie największa w pierwszym tygodniu, a następnie będzie powoli spadać. Jeśli tendencja utrzyma się na względnie wysokim poziomie, Windows 10 ma szansę pobić sumaryczne udziały OSX (3,23%) i Linuksów (0,89%).

Dość szybka adaptacja nowego systemu w kontekście Steam nie powinna dziwić. Już od miesięcy znane były bowiem ekskluzywne funkcje Windows 10, dedykowane graczom. Ciekawi nas za to, jak rozwinie się udział Windows 10 w całościowym ujęciu rynku PC. Do tej pory niemal każdej wersji Windows objęcie prowadzenia zajmowało kilka lat. Tym razem mamy jednak do czynienia z zupełnie nową sytuacją, którą trudno przełożyć na historię bestsellerowych Windows 95, Windows XP czy Windows 7. Opcja darmowej aktualizacji wygaśnie po upływie roku, tym samym motywując użytkowników do szybszej przesiadki na Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/windows-10-already-used-more-steam-gamers-any-mac-or-linux-os

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor