Windows 10 z przemodelowanym paskiem zadań?

Windows 10 z przemodelowanym paskiem zadań?

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
15:05
10.01.2015
1 komentarz
4763 wyświetlenia

Wszelkie znaki na Ziemi wskazują, że sztab ludzi odpowiedzialnych za interfejs nowego systemu Windows pracuje w pocie czoła. Przeglądając chiński serwis cnbeta.com natrafiliśmy na dwa interesujące zrzuty ekranu, które można uznać za nieoficjalną zapowiedź sporych zmian w wyglądzie Windows 10. Czy szykuje nam się kolejny przełom w stylistyce Windows?

Na pierwszym planie możemy zobaczyć nową przeglądarkę "Spartan', o której pisaliśmy już we wcześniejszych publikacjach. Jej wczesny wygląd dla niektórych może być faktycznie spartański, a układ przycisków nawigacyjnych i paska adresu przypomina konkurencyjne rozwiązania. Nowy trend zdaje się tu zataczać coraz szersze kręgi. Funkcjonalny minimalizm może jednak nie przypaść wszystkim do gustu, stąd też wsparcie przeglądarki dla zewnętrznych wtyczek i rozszerzeń, zdolnych najprawdopodobniej odmienić wygląd interfejsu.

Windows 10

Jeśli przyjrzymy się bliżej paskowi adresu, dostrzeżemy ikonę cyfrowego asystenta, co potwierdza informacje zawarte we wcześniejszym artykule dotyczącym integracji Cortany z przeglądarką "Spartan".

Druga rzecz, która przykuła naszą uwagę, to odświeżony pasek zadań z zestawem zupełnie nowych, minimalistycznych ikon. Przypuszczalnie pojawi się on w zapowiadanej publicznej wersji testowej Windows 10: Consumer Preview, której należy się spodziewać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Windows 10

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na konferencję Microsoftu, zapowiedzianą na 21 stycznia, na której to dowiemy zapewne się więcej na temat nowego systemu Windows 10 oraz ściśle z nim związanych. Możecie być pewni, że będziemy Was o tym informować na bieżąco.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blog.gsmarena.com/windows-10-gets-redesigned-taskbar-spartan-cortana-get-closer/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • polak prawdziwy 18:43 10.01.2015

    Jeszcze chwila i powrócimy do interfejsu tekstowego.

Skomentuj

Autor