Windows 10 z nowymi zasadami bezpieczeństwa

Windows 10 z nowymi zasadami bezpieczeństwa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:38
22.10.2014
0 komentarzy
2796 wyświetleń

Windows 10 rozwija się w najlepsze. Można długo mówić o zmianach w interfejsie, ale co z bezpieczeństwem? Z myślą o współczesnych i nadchodzących zagrożeniach - jak choćby malware czy kradzież tożsamości - Microsoft opracował nowe zasady bezpieczeństwa dla Windows 10. Poniżej przedstawimy najważniejsze obszary zagrożeń i zabezpieczeń, na których firma zamierza się skupić.

Podejście do tożsamości i uwierzytelniania użytkownika

  • Windows 10 będzie oferował złożony system uwierzytelniania, opraty również na sprzęcie, dzięki czemu dodatkowe zabezpieczenia (np. klucze USB) nie będą konieczne.
  • Użytkownik będzie mógł jednak zapisać dane urządzenie - np. smartfon - w systemie i używać go jako dodatkowego klucza uwierzytelniającego.
  • Windows 10 będzie chronić tokeny dostępu, generowane w procesie uwierzytelniania. Mają one być przechowywane w zabezpieczonym kontenerze, opartym na technologii Hyper-V.

Ochrona informacji

  • Windows 10 pozwoli na automatyczne szyfrowanie grupowe aplikacji, danych, poczty, treści witryn internetowych i innych wrażliwych informacji, które znajdą się w sieci.
  • Rozwiązanie to dotyczy także Windows Phone. Współdzielenie treści z Windows (PC) będzie objęte zabezpieczeniami.
  • Windows 10 ma dostarczyć całego spektrum opcji kontroli VPN - począwszy od ciągłej łączności, kończąc na specyfikacji konkretnych aplikacji i usług, którym możemy przydać prawa dostępu do VPN.

Odpieranie zagrożeń

  • Windows 10 umożliwi zabezpieczenie urządzenia - również w sieci firmowej - i zezwolenie na aktywność jedynie zaufanym aplikacjom. Dodatkowo można uruchomić zaporę przed atakami i malware.

Windows Defender

Wspomniane nowości to dopiero początek. Microsoft chciałby stworzyć bezpieczny system, który w pełni odpowiada współczesnym zagrożeniom. Istotna będzie także kwestia wieloplatformowości i chmury - obszarów, które w przyszłości miałyby się stać kluczowe dla platformy Windows. Pełną treść orzeczenia znajdziemy na oficjalnym blogu Microsoft Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-enhancements-to-secuirty

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor