Windows 10 z nowym ekranem instalatora

Windows 10 z nowym ekranem instalatora

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:12
08.03.2015
2 komentarze
2963 wyświetlenia

Microsoft ustawicznie aktualizuje niemal każdy komponent systemu Windows 10. Dotychczas jedynym chyba obszarem, który od kilku lat pozostał praktycznie bez zmian, był interfejs użytkownika, z którym mieliśmy do czynienia w procesie instalacji systemu. W nowszych kompilacjach Windows 10: Technical Preview interfejs instalatora w końcu został odmieniony, czego przykład możecie zobaczyć poniżej.

Centralnym punktem ekranu instalacyjnego jest pierścień, który stanowi animowany pasek postępu, wyświetlający także dane procentowe. W dolnej części ekranu znajdziemy ustawienia oraz aktualne etapy procesu instalacji. Na ekranie pojawia się też tradycyjna zachęta do korzystania z systemu: "Instalowanie Windows 10: Technical Preview. Twój komputer uruchomi się ponownie kilka razy. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się".

Windows 10

Ustawienia w dolnym pasku to m. in. "Konfigurowanie Ustawień", "Skonfigurowano x%", "Wprowadzanie ustawień" czy "Ustawianie jeszcze kilku rzeczy". Na razie ekran pozostaje dość prosty, jednak już teraz znacznie wyróżnia się na tle poprzednich wersji. Oczywiście twórcy systemu nie zrezygnowali z eleganckiego minimalizmu. Teraz jednak wydaje się, że proces instalacji stał się bardziej czytelny i zrozumiały z punktu widzenia użytkownika.

Nie jesteśmy pewni, czy nowy ekran instalatora będzie widoczny w najbliższej wersji poglądowej systemu, tym niemniej będąc świadkami ostatnich zmian w buildzie 10031, możemy przypuszczać, że Microsoft zamierza dopracować niemal każdy aspekt interfejsu, nim Windows 10 osiągnie status RTM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-the-installation-interface-has-been-updated

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • rdk 22:56 08.03.2015

    Co jak co, ale literówkę mogli sobie darować :)

  • Adam 18:13 15.03.2015

    serveral?

Skomentuj

Autor