Menu kategorii
 • Windows 10 z nową aktualizacją poglądową 14393.5 dla PC i Mobile

  Windows 10 z nową aktualizacją poglądową 14393.5 dla PC i Mobile

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:18
  26.07.2016
  4613 wyświetlenia

  Pod koniec zeszłego tygodnia Microsoft wypuścił aktualizację zbiorczą 14393.3, dostępną dla PC i urządzeń mobilnych w kręgu Fast. Odejście od całkiem nowych buildów na rzecz aktualizacji zbiorczych miało być sygnałem, że 14393 jest kompilacją RTM, która otrzymuje ostatnie poprawki przed wydaniem Anniversary Update. Nie jest to jednak ostateczna wersja, bowiem dosłownie przed chwilą ukazała się kolejna aktualizacja, opatrzona tym razem numerem 14393.5. Listę zmian opublikowano w dość ciekawym miejscu - w aplikacji Centrum opinii (Feedback Hub).

  "Wypuściliśmy aktualizację zbiorczą (KB3176927) dla Windows 10 Insider Preview Build 14393 na PCty i urządzenia mobilne, która zmienia numer builda na 14393.5" - ogłosił Microsoft na łamach aplikacji Centrum opinii. Uaktualnienie jest już dostępne do pobrania z Windows Update, z czego natychmiast skorzystaliśmy.

  Microsoft wyszczególnił serię najważniejszych poprawek:

  • Rozwiązano problem z niezawodnością i wydajnością Microsoft Edge z włączonymi dodatkami AdBlock i LastPass. Rozszerzenia te powinny działać nadal po instalacji swoich uaktualnień ze Sklepu.
  • Rozwiązano problem z drenażem baterii przez procesy CPU, gdy urządzenie jest bezczynne, a także gdy czujnik zbliżeniowy jest nieprzerwanie aktywny w niektórych urządzeniach.
  • Rozwiązano problem z aplikacjami ze Sklepu Windows, które przestawały działać przez problemy z licencją.
  • Rozwiązano problem z opóźnionymi aktualizacjami z Windows Update na urządzeniach w trybie Connected Standby.
  • Rozwiązano problem z koreańskim IME, który wykazywał nieprawidłową kompozycję przy zmodyfikowanym TSF3.
  • Rozwiązano problem z wpisywaniem tekstu do wyszukiwarki lub niektórych aplikacji ze Sklepu, przez co konieczny był jej restart.
  • Rozwiązano problem z wprowadzaniem tekstu z klawiatury na niektórych tabletach z Windows, które nie odwracały panelu klawiatury do ustawienia horyzontalnego.

  Już kilka dni temu pojawiły się mocne przesłanki, że 14393 jest kandydatem na RTM dla Anniversary Update. Miałoby to oznaczać, że właśnie ta kompilacja będzie oficjalnie udostępniona 2 sierpnia użytkownikom stabilnego wydania systemu. Okazuje się jednak, że nim to nastąpi, pozostałe błędy i niedociągnięcia muszą zostać zlikwidowane właśnie poprzez aktualizacje zbiorcze. Cel jest już blisko, bowiem niedawno kompilacja trafiła do Slow Ring, co oznacza, że jest dużo bardziej stabilna i pozbawiona błędów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-releases-another-anniversary-update-update-go-download-14393-5-now

  Polecamy również w kategorii Windows 10