Windows 10 z natywną funkcją nagrywania aplikacji

Windows 10 z natywną funkcją nagrywania aplikacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:50
21.07.2015
0 komentarzy
3365 wyświetleń

Już podczas pierwszej zapowiedzi Windows 10 określany był mianem systemu przyjaznego graczom. Nic więc dziwnego, że Microsoft stara się zaimplementować w systemie jak najwięcej funkcjonalności, znanych (i współpracujących!) choćby z Xbox One. Rezultatem tych starań jest aplikacja Xbox, która posłuży niejako za centrum gier oraz połączy nas z siecią Xbox Live.

Jednym z ciekawszych dodatków w aplikacji Xbox jest Game DVR, dobrze znany posiadaczom najnowszej konsoli od Microsoft. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie zrzutów ekranu i nagrywanie klipów z gier, a następnie udostępnianie ich naszym znajomym. Wygląda na to, że Microsoft postanowił wykorzystać technologię Game DVR, rozszerzając jej zakres możliwości poza uruchamiane gry. Funkcja ma bowiem pozwolić na nagrywanie jakiejkolwiek aplikacji, w tym choćby programów użytkowych.

Game DVR

Game DVR został już przetestowany i działa z praktycznie dowolną aplikacją. Mamy tu jednak do czynienia z pewnym ograniczeniem. Klipy nagramy tylko wewnątrz aplikacji, co oznacza obszar roboczy, ograniczony wymiarami okna lub - w przypadku aplikacji pełnoekranowej - właściwego jej ekranu. Funkcja nie pozwoli więc (przynajmniej na razie) na nagrywanie naszego pulpitu czy też ogólnego widoku ekranu, jak ma to miejsce w niektórych komercyjnych aplikacjach zewnętrznych producentów. No dobrze, więc jak rozpocząć nagrywanie? Wystarczy użyć kombinacji klawiszy Windows + G, a następnie z włączonego paska narzędzi wybrać opcję nagrywania lub zrzutu ekranu.

Game DVR natywnie wspiera jedynie rozdzielczość 1080p, przy czym minimalne wymagania sprzętowe to układy z serii Intel HD graphics 4000, GeForce 600/800M lub AMD Radeon HD 7000. Zapisane nagrania będą dostępne dla użytkownika w dedykowanym im folderze, do którego dostęp gwarantuje m. in. wbudowana w Windows 10 aplikacja Xbox. Tam też znajdziemy podstawowe narzędzia do edycji naszych materiałów wideo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-has-added-a-nifty-little-feature-to-windows-10-screen-recording

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor