Windows 10 z jesienną aktualizacją już dostępny!

Windows 10 z jesienną aktualizacją już dostępny!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:00
17.10.2017
5 komentarzy
3738 wyświetleń

Aktualizacja 19.10.2017: Kompilację RTM udostępniono Insiderom w formie obrazu ISO.

Aktualizacja 19:29: Windows 10 w najnowszej wersji 16299 pokazał się już w Asystencie aktualizacji do systemu Windows 10!

Fall Creators Update dostępny do pobrania - Asystent Aktualizacji

Aktualizacja 19:21: Na oficjalnym profilu Windows Insider pojawiło się potwierdzenie, że Fall Creators Update jest już dostępny za pośrednictwem Media Creation Tool.

Aktualizacja 19:11: Windows 10 1709 jest dostępny do pobrania także z MSDN/Visual Studio Downloads.

Aktualizacja 18:52: Na stronie Microsoft Software Download pojawiła się właśnie informacja, że Fall Creators Update jest już dostępny do pobrania!

Fall Creators Update dostępny do pobrania

Aktualizacja 15:53: Według najnowszych informacji ze strony Microsoftu, rozpoczęcie dystrybucji Windows 10 Fall Creators Update nastąpi dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Aktualizacja 15:43: Dona Sarkar - szefowa działu Windows Insider, poinformowała że pliki ISO na portalu MSDN pojawią się wkrótce.

Aktualizacja 15:16: Aktualnie ani portal MSDN, ani Asystent aktualizacji nie oferuje do pobrania Windows 10 Fall Creators Update. Całkiem możliwe, że aktualizacja stanie się dostępna w najbliższych minutach. Na pewno Was o tym poinformujemy.

Wyczekiwana przez całą rzeszę fanów kolejna wielka aktualizacja Windows 10, nosząca nazwę Fall Creators Update, trafiła wreszcie do dystrybucji! Oznacza to, że system operacyjny giganta z Redmond stał się jeszcze bardziej kompleksowym rozwiązaniem niż kiedykolwiek wcześniej! Znajdziemy w nim teraz tak przydatne funkcje, jak chociażby Kontakty czy też Pliki na żądanie. To jednak nie wszystko, bowiem wpływy stylu graficznego Fluent Design System stają się powoli widoczne. Co ważne, tak jak w przypadku poprzednich wielkich aktualizacji również i ta jest darmowa oraz rozsyłana falami. Jeśli nie chcecie czekać, aż udostępniona zostanie również Wam, możecie bez problemu pobrać narzędzie Asystent aktualizacji systemu Windows 10, za pomocą którego w łatwy sposób będziecie mogli przeprowadzić instalację Windows 10 Fall Creators Update. Także subskrybenci MSDN mogą pobrać już obraz ISO najnowszego systemu. Jak prezentują się jednak kluczowe nowości, na które warto zwrócić uwagę od razu po uruchomieniu najnowszej wersji Windows 10?

Zwolennicy przechowywania plików w Chmurze mają powody do świętowania – w Fall Creators Update pojawiła się bowiem usługa Pliki na żądanie. Dzięki korzystaniu z niej dane nie muszą znajdować się fizycznie na dysku, by być stale dostępnymi. Wydaje się, że przydatne będzie to przede wszystkim osobom posiadającym ogromne biblioteki plików, jak i tym, którzy korzystają ze sprzętu o bardzo ograniczonej przestrzeni magazynowej.

Pliki na żądanie

Najnowsza aktualizacja Windows 10 zawiera wyczekiwaną funkcję Kontakty! Oznacza to, że chcąc skontaktować się z najbliższymi potrzebne nam będzie zaledwie kilka kliknięć myszy, niezależnie czy chodzi o przesłanie zdjęcia czy też omówienie planów na weekend! Co ważne, Kontakty zaprojektowane zostały tak, aby korzystanie z nich było wyjątkowo proste i intuicyjne.

Kontakty w praktyce

Podczas Build 2017 zapowiedziana została funkcja umożliwiająca sprzęgnięcie systemu Windows 10 z telefonem. Jak się okazuje, w ograniczonym stopniu możemy już korzystać z tego udogodnienia – wystarczy posiadać urządzenie mobilne działające pod kontrolą Androida, bowiem rozpoczynając na nim przeglądanie stron internetowych, kontynuować możemy je na PC. Co prawda nie jest to finalny kształt Windows Timeline, jednakże i to bywa przydatne! Warto dodać, że funkcja ta także wprowadzana jest już na system iOS.

Windows Timeline

Jak zapewne spora część czytelników już wie, lwia część wysiłków projektantów Fall Creators Update skupiona była na rozwoju środowiska rzeczywistości wirtualnej Microsoftu, zwanego Mixed Reality. To właśnie dzięki temu możliwe będzie skorzystanie z dobrodziejstw technologii VR nawet w tak nietypowych aspektach użytkowania, jak przeglądanie zwykłych stron internetowych na odpowiednich goglach. Oczywiście łączy się to z premierą nowych, niskobudżetowych zestawów VR/AR, które w myśl Microsoftu mają się stać dostępne dla każdego.

Mixed Reality - sprawdzenie sprzętu

To oczywiście jedynie część z nowości, które uświadczymy w wydanej dzisiaj aktualizacji dla systemu Windows 10. Fall Creators Update to około 200 zmian i usprawnień, wobec czego jest sporo do odkrycia! Pamiętajcie, że na naszym portalu znaleźć możecie nie tylko najświeższe informacje ze świata Microsoft, lecz również bogatą bazę artykułów poświęconych systemowi – między innymi również temu, jak pobrać i zainstalować najnowszą wielką aktualizację!

Przypominamy o naszym obszernym kompendium wiedzy
na temat nowości w Windows 10 Fall Creators Update:
Windows 10 Fall Creators Update - co nowego

W osobnym artykule przedstawiamy
także wymagania sprzętowe najnowszego systemu:
Wymagania sprzętowe Windows 10 Fall Creators Update

Z kolei w następnych dniach będziemy publikować kolejne artykuły, między innymi:
Jak zainstalować Windows 10 Fall Creators Update
Pierwsza konfiguracja Windows 10 Fall Creators Update
Przegląd wersji Windows 10 Fall Creators Update
Jak zainstalować Windows 10 Fall Creators Update z wykorzystaniem UEFI
... i wiele więcej, które ukażą się w późniejszym czasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/17/windows-10-fall-creators-update-and-mixed-reality-headsets-available-today-announcing-surface-book-2/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Opciś 13:58 18.10.2017

  Bardzo fajny news, to była taka relacja na żywo :D no i nie zrobiliście falstartu jak inne portale :) tak trzymać !!!

 • hahaha 16:53 18.10.2017

  No i gdzie ten nowy win10?

 • Mateusz Miciński 19:48 18.10.2017

  @hahaha w Asystencie aktualizacji Windows 10, w portalu MSDN, czy także na witrynie Windows Insider. W każdym z tych miejsc możesz pobrać ISO najnowszej wersji. Z kolei za pomocą Asystenta możesz także przeprowadzić aktualizację. Z kolei w Windows Update aktualizacja będzie udostępniania falami, więc ten czas oczekiwania może być stosunkowo długi.

 • Czytelnik2 00:45 19.10.2017

  A kiedy będzie można updatnąć wersje Education/Enterprise?

 • Amadeusz Labuda 10:05 19.10.2017

  @Czytelnik2 najprawdopodobniej już teraz. Wersja testowa Enterprise była już zaktualizowana dwa dni temu.

Skomentuj

Autor