Windows 10 with Bing odnaleziony na chińskich tabletach

Windows 10 with Bing odnaleziony na chińskich tabletach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:13
20.08.2015
0 komentarzy
2634 wyświetlenia

W ubiegłym roku Microsoft wypuścił Windows 8.1 with Bing. Ta niedroga (czy wręcz darmowa) wersja systemu dedykowana była producentom niskobudżetowych tabletów. Dzięki temu w pewnym stopniu udało się zrównać ceny tabletów z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida. W rezultacie niektórzy zachodni producenci obniżyli ceny swoich tabletów, a wiele nowych modeli zdołało wybić się na rynku chińskim. Tajemnicą poliszynela jest, że koncepcja ...with Bing będzie realizowana także w systemie Windows 10.

Pierwsze informacje o Windows 10 with Bing pochodzą z harmonogramu firmy Intel. Z danych producenta wynika, że nowa edycja (SKU) systemu zadebiutuje w połowie pierwszego kwartału 2016 r. na urządzeniach z serii Intel Compute Stick. Z nowego raportu dowiadujemy się, że także inna firma myśli poważnie o Windows 10 with Bing. To chiński producent tabletów Teclast. Jego nadchodzący 9,7-calowy Teclast X98 Air 3G ma zostać wyposażony w procesor Intel Atom Z3736F Bay Trail, 2 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej oraz Windows 10 with Bing i Android 5.0 Lollipop w modeu dual-boot. Cena dwusystemowca nie została jeszcze ujawniona. Teclast zamierza podbić swoim urządzeniem rynki europejskie, azjatyckie i bliskowschodnie.

Teclast

Międzynarodowe tablety od Teclast trafią na rynek z domyślną angielską lub hiszpańską wersją językową systemu. Na dyskach - oprócz preinstalowanego Windows 10 with Bing - znajdziemy także zestaw aplikacji, dołączonych przez producenta. Teclast przyznaje, że X98 Air 3G będzie pierwszym urządzeniem na rynku, wyposażonym w tę wersję systemu. Warto też dodać, że tablet będzie działać pod kontrolą dwóch systemów. Jeśli użytkownik zechce działać w systemie Android 5.0, zawsze będzie mógł uruchomić urządzenie w tym właśnie systemie.

Windows 10 with Bing najprawdopodobniej posiada wszystkie cechy poprzednika, oferowanego za darmo w 2014 r. producentom OEM. System będzie więc dostępny jedynie w opcji preinstalowanej na nowych urządzeniach, a domyślnym silnikiem wyszukiwania będzie Bing. Klienci, którzy zakupią komputer lub tablet z takim systemem, będą jednak mogli samodzielnie zmienić domyślną wyszukiwarkę. Na koniec warto dodać, że Microsoft nie potwierdził dotąd istnienia Windows 10 with Bing. Wszelkie dane pochodzą od zewnętrznych producentów OEM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://liliputing.com/2015/08/windows-10-with-bing-is-coming-soon.html

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor