Windows 10: wersja Preview przejdzie bezpośrednio w RTM

Windows 10: wersja Preview przejdzie bezpośrednio w RTM

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:42
08.12.2014
0 komentarzy
2474 wyświetlenia

Do pełnego startu Windows 10 pozostało jeszcze 6-9 miesięcy, ale niektórzy użytkownicy już planują migrację z wersji Preview do oficjalnego wydania. Jak do tej pory wszystkie postępujące po sobie kompilacje można było instalować zarówno 'od zera' (z obrazu płyty), jak i w formie aktualizacji. Jak będzie wyglądać sytuacja, gdy z Windows 10 zniknie nazwa 'Preview'?

Dziś wiele wskazuje na to, że z poziomu Technical Preview lub - w przyszłości - Consumer Preview będzie można dokonać upgrade'u systemu do pełnej wersji. To dobre wieści zwłaszcza dla tych uczestników programu 'Insider', którzy zainstalowali system bezpośrednio na dysku, a nie na przykład w wirtualnej maszynie. O planach Microsoftu pisze Gabriel Aul, odpowiedzialny za program 'Insider'.

Aul, zapytany "czy będzie możliwość aktualizacji do wersji RTM, gdy [Windows 10] zakończy fazę TP?" odpowiada: "Tak, takie są nasze zamiary." Firma rozważa więc taką możliwość. Warto tu jednak mieć na uwadze ostrożne dobieranie słów. Microsoft nie potwierdził jednoznacznie swoich planów, a jego dobre intencje mogą z jakichś powodów (niezgodność, błędy, prawo licencyjne...) nie wystarczyć.

Pozostaje jeszcze pytanie o zasady i charakter takiego upgrade'u. Podczas gdy użytkownicy Windows Phone 8/8.1 przejdą do Windows 10, aktualizując system, sytuacja na platformie PC może wyglądać inaczej. Mobilna edycja systemu będzie bezpłatna, dlatego mamy tu mniej obaw. Co z wersją desktop? Microsoft z pewnością zdradzi więcej szczegółów w bliżej nieokreślonej przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-microsoft-plans-to-let-users-upgrade-from-preview-to-rtm-builds

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor