Windows 10 wciąż walczy o pozycję na rynku

Windows 10 wciąż walczy o pozycję na rynku

 Damian Lisak
Damian Lisak
12:03
25.01.2017
0 komentarzy
1712 wyświetlenia

Microsoft w końcu doczekał się tego, aby jego najnowszy system operacyjny pokonał bardzo popularny i chwalony Windows 7 w ilości użytkowników. Według statystyk StatCounter Windows 10 przegonił swojego poprzednika dopiero w grudniu 2016 na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ Windows 7 cieszy się dużą popularnością i nie każdy skorzystał z możliwości darmowej aktualizacji tego systemu do najnowszej wersji.

Statyski U.S.A.

Na początku stycznia pisaliśmy o tym, że Windows 10 zdominował platformę Steam pod względem ilości użytkowników. Kolejnym sukcesem jest niewątpliwie opanowanie rynku systemów operacyjnych w USA. Według statystyk:

  • ilość użytkowników systemu Windows 7 spadła z 26,66% do 26,56%,
  • ilość użytkowników systemu Windows 10 wzrosła z 26,29% do 26,90%.

Oprócz amerykańskiego rynku, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft jest popularny także w Wielkiej Brytanii, gdzie ilość użytkowników Windows 10 i Windows 7 stanowią kolejno 38,86% do 26,92% rynku. Jeżeli chodzi o statystykę globalną, to przed Windows 10 jeszcze daleka droga do opanowania rynku, ponieważ w grudniu Windows 7 posiadało około 48% użytkowników, a Windows 10 około 24%. Powodem może być m.in. wprowadzenie stosunkowo tanich tabletów z Windows 10 czy też oczekiwana aktualizacja Creators Update wnosząca wiele nowości. Ciekawostką jest też to, że z Windows XP w dalszym ciągu korzysta około ~9% użytkowników.

Statystki Wielkiej Brytanii

Mimo że Windows 7 jest w dalszym ciągu systemem bardzo popularnym, Microsoft wyraźnie chce wycofać go z rynku na rzecz najnowszej wersji systemu Windows. Jak widać, zachęta poprzez darmową aktualizację do najnowszej wersji systemu nie pomogła tak, jak prawdopodobnie Microsoft zakładał. Starsze dzieło firmy z Redmond okazuje się teraz przeszkodą w opanowaniu rynku przez Windows 10. Dokładne statystyki z grudnia odnośnie systemów operacyjnych można zobaczyć tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-finally-overtakes-windows-7-december-2016/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor