Windows 10 otrzymał wsparcie znanego dostawcy usług biznesowych

Windows 10 otrzymał wsparcie znanego dostawcy usług biznesowych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:24
15.07.2015
0 komentarzy
1969 wyświetleń

Citrix to popularny dostawca usług informatycznych, obsługujący ponad 300 tysięcy firm na całym świecie. Zapewnia on dostarczanie aplikacji, desktopów, danych i usług na różnorodne urządzenia, przy wykorzystaniu dowolnej sieci i chmury. Jako część ogłoszonej podczas Microsoft Worldwide Partner Conference umowy, Citrix nie tylko zobowiązał się do pomocy partnerom w migracji do Windows 10, ale także do zapewnienia pełnego wsparcia dla tej platformy w kontekście swoich usług.

Na czym polegać ma owo pełne wsparcie? Już 29 lipca, w dzień premiery Windows 10, pojawi się dedykowana mu wersja aplikacji Citrix Receiver. Pozwoli to pracownikom na strumieniowe przesyłanie aplikacji na firmowe pulpity z wykorzystaniem Windows 10. Citrix zapowiedział również, że Receiver stanie się uniwersalną aplikacją Windows, otrzyma wsparcie dla ekranów dotykowych i interfejsu Continuum dla urządzeń typu dwa-w-jednym.

Citrix

Pozostałe aktualizacje to m. in. wsparcie AppDNA dla Windows 10, ułatwiające przejście całych korporacji na Windows 10. Podczas gdy większość z omawianych usług ma charakter premium, pomoc w migracji do nowego systemu będzie oferowana bezpłatnie przez pierwszy rok, począwszy od 29 lipca 2015 r. "AppDNA jest częścią linii Citrix XenApp i XenDesktop Platinum, jednak udostępnimy ją bezpłatnie wszystkim partnerom, dzięki czemu mogą oni asystować klientom w przenoszeniu aplikacji do Windows 10" - tłumaczy firma. Dzięki temu klienci obu firm będą w stanie szybciej zaadaptować nowe środowisko. Z kolei narzędzia ShareFile, GoToMeeting oraz poglądowa wersja Virtual Delivery Agent dla Windows 10 pomogą firmom w wirtualnym aktualizowaniu urządzeń firmowych w ramach XenDesktop, bez konieczności używania nośników fizycznych. Wspomniane narzędzia staną się dostępne w dniu premiery Windows 10.

Migracja do nowego środowiska bywa w przypadku dużych firm kłopotliwym procesem. Setki, a nawet tysiące stacji roboczych można jednak zaktualizować przy pomocy narzędzi wirtualnych, w czym Citrix jest wybitnym specjalistą. Microsoft liczy, że Windows 10 będzie najszybciej zaadaptowanym systemem w historii Windows. Kwestia użytkowników domowych została już praktycznie rozwiązana - łatwy proces darmowej aktualizacji dla Windows 7 i Windows 8.1 powinien dość szybko przysporzyć sporą bazę użytkowników Windows 10. Z firmami - zwłaszcza tymi dużymi - nie będzie już tak łatwo. Dlatego też Microsoft współpracuje z dostawcami usług biznesowych, które ułatwiają swoim klientom migrację do nowego środowiska.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/citrix-pledges-full-support-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor