Windows 10: natywne wsparcie dla FLAC, nowy patch dla IE

Windows 10: natywne wsparcie dla FLAC, nowy patch dla IE

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:22
26.11.2014
0 komentarzy
2344 wyświetlenia

Dobre wieści dla fanów muzyki. Windows 10 zapowiada się jako otwarty na multimedialne doświadczenia. Microsoft potwierdził, że doda do systemu natywne wsparcie dla FLAC. Użytkownicy Windows 10 będą mogli słuchać muzyki w tym formacie od razu po zainstalowaniu systemu.

Ogłoszono już wbudowane wsparcie dla MKV. Przyszedł więc czas na FLAC. Free Lossless Audio Codec to bezstratny format kompresji audio, który pozwala zmniejszyć rozmiary oryginalnego pliku do 50-60%. Istotne jest tu pełne wsparcie z poziomu systemu. Oznacza to, że jakakolwiek aplikacja Win32 czy Modern będzie mogła skorzystać z tego formatu bez konieczności pobierania dodatkowych kodeków.

Flac

Tymczasem kolejna nowość dotyczy aktualnego builda 9879. Microsoft wypuścił łatkę KB3018943, która ma zażegnać problem z niebieskimi ekranami śmierci (BSOD), które pojawiały się u niektórych użytkowników podczas korzystania z Flash Playera w Internet Explorer. Patch jest niewielki (8,5 MB) i możemy go standardowo pobrać z Windows Update.

Rozwój Windows 10 nabiera tempa. Choć mamy nadal do czynienia z wczesną wersją poglądową, jest ona coraz częściej uaktualniana i łatana. Jeśli korzystamy z Winows 10 jako systemu domowego, zalecane jest częste aktualizowanie systemu. Z drugiej strony widzimy coraz lepsze, natywne wsparcie dla zewnętrznych formatów multimedialnych - Windows 10 ma szansę stać się w pełni gotowym do pracy systemem już od momentu 'wyjęcia z pudełka'.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-will-support-flac-natively

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor