Windows 10 najlepszym systemem dla graczy?

Windows 10 najlepszym systemem dla graczy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:05
19.01.2015
0 komentarzy
2590 wyświetleń

Windows 10 ma być systemem przyjaznym graczom, na co wskazują słowa Phila Spencera, szefa działu Xbox w Microsoft. Po nieudanym systemie Windows Vista i dość kontrowersyjnym Windows 8/8.1 przyszedł czas na coś nowego. Wprawdzie większość użytkowników PC nadal korzysta z Windows 7, jednak ten wyszedł ostatnio z pierwszej fazy wsparcia. Co to oznacza dla graczy?

Nadchodzący DirectX 12 będzie nieosiągalny dla Windows 7 - to już oficjalne. Użytkownicy jakichkolwiek poprzedzających Windows 8 systemów nie będą więc mogli w pełni wykorzystać potencjału swoich maszyn, zwłaszcza w nadchodzących, high-endowych produkcjach. Nie spodziewajmy się jednak błyskawicznej migracji graczy do Windows 10. Gdy na rynek wkroczył Windows Vista, a potem również Windows 7, wielu użytkowników nadal pozostawało przy Windows XP, nawet za cenę braku zgodności z DirectX 11.

"Dla zespołu Xbox jest to dopiero początek rozmów z graczami w kwestii tego co robimy, by wnieść [doświadczenie] gamingu do Windows 10. Naprawdę miło w końcu móc powiedzieć, że będziemy kontynuować tę konwersację na przestrzeni bieżącego roku. Ominęliśmy temat gamingu konsolowego, jednak wiemy, że nasi fani i gracze grają także na PC i telefonach. To ważne, że rozbudowujemy funkcjonalności, które już posiadamy, uczymy się z tego, co już zrobiliśmy na konsoli i staramy się uczynić Windows 10 najlepszym systemem operacyjnym, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy dla graczy na PC" - mówi Spencer.

Windows 10 zadebiutuje z wbudowanym DirectX 12, dla którego oferować będzie optymalne wsparcie. W przypadku Windows 8/8.1 mówi się z kolei o dodatkowej aktualizacji. Dziś można już przewidzieć, że cieszący się największym uznaniem Windows 7 podzieli losy XP. Brak wsparcia Microsoftu (pomijając łatki bezpieczeństwa przez kolejne 5 lat) to również sygnał dla deweloperów oferujących najnowsze silniki graficzne. Sytuacja nie jest jednak niczym nowym. Wkrótce, by uruchomić najnowsze gry, migracja do nowszego środowiska będzie koniecznością.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.kotaku.com.au/2015/01/windows-10-the-best-operating-system-for-gamers-on-pcs/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor