Windows 10 na co piątym PC. Rosną też udziały... Windows 7

Windows 10 na co piątym PC. Rosną też udziały... Windows 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:34
01.07.2016
0 komentarzy
1864 wyświetlenia

Do końca darmowej oferty aktualizacji do Windows 10 pozostał już niecały miesiąc, a do wielkiej "rocznicowej" aktualizacji dokładnie miesiąc i jeden dzień. Liczba nowych instalacji nie rośnie już tak szybko, tym niemniej nowy system znajduje się już na prawie 20% urządzeń desktop (PC) na świecie - tak przynajmniej wynika z najnowszych statystyk NetMarketShare. Zobaczmy, jak w ostatnim miesiącu radziły sobie inne systemy.

Od blisko roku Microsoft korzysta ze wszystkich możliwych sposobów, żeby zachęcić użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 do przejścia na nowy system. Niektóre z nich okazały się na tyle natarczywe, że firma otrzymała wiele skarg, co w jednym przypadku skończyło się nawet w sądzie. Microsoft postanowił więc spuścić z tonu i zakończyć agresywną kampanię. Trudno więc oczekiwać, by adaptacja Windows 10 przebiegała równie szybko, co na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku, kiedy to wyczekiwaną aktualizację pobierano na masową skalę. Tak czy inaczej udziały systemu ustawicznie rosną, choć coraz wolniej. W czerwcu wynosiły już 19,14%, co oznacza, że Windows 10 znajduje się już na niemal co piątym PC. Wykres, reprezentujący wzrost udziałów systemu, oraz dokładne statystyki z ostatnich miesięcy zobaczycie poniżej.

Źródło: http://www.netmarketshare.com/

Windows 10 zdobywa popularność kosztem innych systemów, ale tym razem niekoniecznie dotyczy to Windows 7, którego udziały zaczęły ponownie rosnąć i niewykluczone, że za miesiąc lub dwa "Siódemka" ponownie zagarnie połowę tego tortu. W ubiegłym miesiącu nieco stracił Windows XP, który po raz pierwszy spadł poniżej 10%. Stratę odnotował również Windows 8.1, znajdujący się teraz na 4 miejscu zestawienia.

Źródło: http://www.netmarketshare.com/

2 sierpnia tego roku ukaże się ważne uaktualnienie - Windows 10 Anniversary Update, które wprowadzi ulepszenia w niemal każdym obszarze systemu. Kilka dni przed jego wydaniem zakończy się darmowa oferta Microsoftu, dlatego jest to dosłownie ostatni dzwonek dla tych, którzy zwlekali z aktualizacją. Po tym czasie nie będzie już ona możliwa na tych samych warunkach, chyba że dokonamy aktualizacji wcześniej i tym samym przypiszemy klucz produktu do naszego urządzenia. Z tej opcji - jak się wydaje - nie korzysta zbyt wielu użytkowników, bowiem częściej decydują się na pozostanie w Windows 10. Według ostatnich danych od Microsoft, system działa już na 350 mln aktywnych urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.netmarketshare.com/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor