Windows 10 na 75 mln urządzeń. Poznaj inne ciekawe fakty

Windows 10 na 75 mln urządzeń. Poznaj inne ciekawe fakty

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:46
26.08.2015
3 komentarze
2411 wyświetlenie

Od premiery Windows 10 na komputery PC i tablety minął już prawie miesiąc. Przez ten czas Microsoft zebrał masę ciekawych informacji, które możemy potraktować jako ciekawostki. Najbardziej ciekawi Was zapewne liczba użytkowników nowego systemu. Według najbardziej aktualnych (bo pochodzących sprzed godziny) danych, Windows 10 zainstalowano już na ponad 75 milionach urządzeń. A to dopiero początek.

Yusuf Mehdi, CVP działu Windows and Devices Group z Microsoft, postanowił podzielić się z całym światem 10 interesującymi faktami, związanymi z Windows 10. Zaczynamy!

 1. Ponad 75 milionów urządzeń działa pod kontrolą Windows 10. Ich liczba rośnie każdego dnia.
 2. Windows 10 działa w 192 krajach świata. Jeśli rozszerzymy jego działanie na maszyny wirtualne, system jest używany na niemal całej planecie.
 3. Ponad 90 000 unikalnych modeli PC lub tabletów zostało zaktualizowanych do Windows 10.
 4. Nawet niektóre urządzenia, wyprodukowane w 2007 r., zostały zaktualizowane do Windows 10.
 5. Ponad 122 lata gameplay'u zostało przesłanych strumieniowo z Xbox One do urządzeń z Windows 10.
 6. 10 milionów odblokowanych osiągnięć: Microsoft Solitaire Collection, Minecraft: Windows 10 Edition Beta.
 7. W odpowiedzi na "opowiedz mi kawał" Cortana opowiedziała już od czasu premiery ponad pół miliona żartów.
 8. Sklep Windows w Windows 10 doświadcza sześciokrotnie większej liczby pobrań aplikacji (w przeliczeniu na urządzenie) niż w przypadku Windows 8.
 9. Ponad 2000 organizacji dąży do zwycięstwa i stania się globalnym partnerem w #UpgradeYourWorld.
 10. #Windows 10: Dziękujemy @KimKardashian, @ladygaga, @therock i wszystkim, którzy pomogli w #UpgradeYourWorld. Robicie świetne rzeczy.

Windows 10

Sklep Windows odnotował wprawdzie znaczny wzrost pobrań aplikacji ze strony użytkowników Windows 10, tymczasem wielu z nich wciąż narzeka na tzw. app-gap. W nowym systemie brak oficjalnych aplikacji takich popularnych usług, jak Snapchat, Barclaycard, Comixology, Tinder, Grindr, HBO GO, Official F1, Nike+ czy Starbucks. Jeśli zaś chodzi o liczbę instalacji Windows 10 na pojedynczych urządzeniach, Microsoft zbliża się do 10% swojego wielkiego celu. Przypomnijmy: firma chce przyciągnąć miliard odbiorców do swojego systemu w ciągu najbliższych 2-3 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/yusuf_i_mehdi

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Marcin G 23:13 26.08.2015

  Ja się tam nie podniecam niedorobionym systemem, od Windowsa 3.11 Microsoft nie wyprodukował żadnego DOKOŃCZONEGO produktu, niektórych błędów w swoich produktach nie usunął nigdy, a nowe wersje przeważnie zawierały te same niedoróbki co poprzednie produkty. Ze względów licencyjnych i zaszyte szpiegowskie funkcjonalności (które ponoć można wyłączyć, ale szczerze po pierwsze nie chce mi się pilnować czy czasem coś po jakiejś aktualizacji się nie włączy, a po drugie nie podoba mi się wysyłanie jakichkolwiek prywatnych danych do jakichkolwiek celów firmie microsoft) nigdy nie zainstaluję w domu tego oprogramowania na żadnym urządzeniu, a znajomym posiadającym W10 z wifi udostępnie specjalny accespoint z codziennie zmienianym hasłem.

 • gość 07:12 27.08.2015

  No to nałapali beta-testerów; powodzenia. Microsoft wychował armię t...ów. Ludzie się jeszcze nie nauczyli, że darmo nikt nie daje nic wartościowego. Proste pytanie do amatorów Win10: Czego wam naprawdę brakowało w dotychczas używanym systemie?

 • Paweł 12:24 01.09.2015

  @gość: "że darmo nikt nie daje nic wartościowego" - czy aby na pewno? Lubisz Linksa? Lubisz Firefoxa? itd.. A tak ode mnie: brakuje mi informacji ile było gowngrade-ów czyli powrotów to W7, Visty.

Skomentuj

Autor