Windows 10 ma 600 mln aktywnych użytkowników miesięcznie

Windows 10 ma 600 mln aktywnych użytkowników miesięcznie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:54
29.11.2017
1 komentarz
1218 wyświetleń

Dziś rano w Bellevue w stanie Waszyngton odbyło się doroczne spotkanie Microsoftu z jego udziałowcami. Firma nakreśliła dla nich kluczowe obszary działalności, przedstawiła raport finansowy, poprosiła o wybór nowych członków rady nadzorczej i wreszcie ujawniła ostatni kamień milowy w liczbie aktywnych użytkowników Windows 10.

Zacznijmy od głosowania - w zarządzie firmy zasiadać będzie największa jak dotąd liczba osób, która wynosi 14. Kolejna informacja to miód na serce udziałowców - ceny akcji Microsoft podskoczyły w ciągu ostatniego roku o 37%, a firma uczyniła z chmury biznes przynoszący dochody rzędu 20 mld dolarów, osiągając ten cel przed czasem. O kluczowych obszarach działalności firmy mówił Satya Nadella, wymieniając m.in. sztuczną inteligencję, rzeczywistość rozszerzoną i komputeryzację kwantową, podczas gdy klasyczne rozwiązania Microsoft - Office i Windows - rozwijają swoje skrzydła w wersji subskrybowanej znanej pod nazwą Microsoft 365. CEO wyjawił ponadto jeszcze jedną ważną informację - Windows 10 jest już używany przez 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Windows 10 ma 600 mln użytkowników.

Ostatni kamień milowy związany z Dziesiątką został odsłonięty na konferencji Microsoft Build wiosną tego roku. Wówczas mowa była o 500 mln użytkowników, a więc o półmetku ogólnego celu, jaki firma z Redmond sobie postawiła. Chodziło o dotarcie z Windows 10 na cały miliard urządzeń w 2 lub 3 lata od daty wydania.

Windows 10 ma 600 mln użytkowników.

Cóż, nowemu systemowi dwa lata stuknęły już pod koniec lipca, więc z realizacją celu w perspektywie czasowej może być krucho. Z drugiej strony pewne jest, że Windows 10 swój cel osiągnie, jako że w kolejnych latach wsparcie dla poprzednich wersji Okienek będzie stopniowo wygaszane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.geekwire.com/2017/microsoft-windows-10-active-devices-reach-600m-first-time-ceo-satya-nadella-says/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Adas 19:41 29.11.2017

    Jest szał :)

Skomentuj

Autor