Windows 10 już prawie na co czwartym PC na świecie

Windows 10 już prawie na co czwartym PC na świecie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:29
06.09.2016
0 komentarzy
1580 wyświetleń

Oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 wygasła oficjalnie w rok po premierze systemu, jednak ten nadal zaskarbia sobie nowych użytkowników. Dowodzą tego comiesięczne statystyki NetMarketShare. Jako że sierpień już za nami, na portalu analitycznym pojawiło się jego podsumowanie.

Sierpień był pierwszym miesiącem, w którym Windows 10 nie był już dostępny jako darmowa aktualizacja, chyba że skorzystaliśmy z nieoficjalnego rozwiązania. Nie sprawiło to jednak, że udziały systemu przestały rosnąć. Wręcz przeciwnie - przed kilkoma dniami Windows 10 znajdował się już na 47% komputerów graczy w serwisie Steam. Podczas gdy system niebawem znajdzie się na połowie maszyn gamingowych, ogólne statystyki od NetMarketShare wskazują na dążenie do 25% udziału.

Zobaczcie też, jak przedstawia się ostatnie zestawienie:

Windows 10 zyskał 1,86 pkt proc., co czyni go w sierpniu największym zwycięzcą. 0,24 pkt zyskał o dziwo Windows 7, jednak pomniejsze wahania od miesięcy wpasowują się w słabnący trend tego systemu. Najwięcej traci Windows XP (-0,98 pkt), jednak wciąż utrzymuje swą względnie stabilną pozycję. Zagraża jej w zasadzie jedynie Windows 8 i 8.1, które wspólnie zbierają 9,74% udziału. Zmiany na przestrzeni ostatnich miesięcy najlepiej zobrazuje poniższa tabela:

Jeśli tendencje zostaną utrzymane, Windows 10 jeszcze w tym roku ma szansę zagościć na co czwartym komputerze PC na świecie, jednak wciąż pozostając drugim co do popularności systemem operacyjnym. Pierwsze miejsce należy do Windows 7, jednak nic nie trwa wiecznie - prawdopodobnie w przyszłym roku system zejdzie z pozycji lidera i odda swe miejsce Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/netmarketshare-windows-10-is-nearing-25-market-share-even-though-its-no-longer-free

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor