Windows 10 już na 300 milionach aktywnych urządzeń

Windows 10 już na 300 milionach aktywnych urządzeń

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:17
05.05.2016
0 komentarzy
2209 wyświetleń

Minęło już nieco ponad 9 miesięcy od momentu wydania Windows 10 w formie darmowej aktualizacji dla użytkowników dwóch poprzednich wersji systemu. Microsoft postanowił więc przypomnieć o dobiegającej powoli końca ofercie upgrade'u, udostępniając przy okazji zestaw interesujących statystyk i danych o nowym systemie. Najważniejszy jest oczywiście nowy kamień milowy - obecnie liczba aktywnych urządzeń pod kontrolą Windows 10 przekroczyła 300 milionów.

Microsoft przyznaje, że adopcja Windows 10 w domach, szkołach, małych i dużych firmach, i innych organizacjach przebiega szybciej niż kiedykolwiek. Firma uraczyła czytelników bloga Windows Experience Blog serią dodatkowych danych:

  • W samym tylko marcu użytkownicy spędzili 63 miliardy minut, korzystając z przeglądarki Microsoft Edge. To o 50% więcej niż w poprzednim kwartale.
  • Cortana, osobista asystentka w Windows 10, pomogła znaleźć odpowiedź na 6 miliardów pytań od momentu wydania.
  • Od początku istnienia Windows 10 użytkownicy spędzili w grach 9 miliardów godzin.
  • Aplikacje dołączone do Windows 10, jak Zdjęcia, Muzyka Groove czy Filmy i TV, posiadają miliony aktywnych użytkowników. Z aplikacji Zdjęcia korzysta na przykład 144 milionów użytkowników.
  • Sklep Windows ciągle poszerza swoją zawartość. Pojawiły się nowe aplikacje uniwersalne: Facebook, Instagram i Facebook Messenger, zaktualizowane aplikacje UWP Vine, Hulu, Netflix i Twitter, a także popularne gry Rise of the Tomb Raider i Quantum Break.

Dzisiejsze liczby to pierwszy od dłuższego czasu kamień miliowy w historii Windows 10. Pod sam koniec grudnia firma mówiła o 200 milionach, a pod koniec września 2015 r. o 100 milionach urządzeń z nowym systemem. Proces upgrade'u przebiega całkiem sprawnie i zgodnie z prognozami stopniowo zwalnia. Microsoft liczy na małe przyspieszenie w lipcu - ostatnim miesiącu, w którym można za darmo przejść do Windows 10, jeśli korzystamy jeszcze z Windows 7 lub Windows 8/8.1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/05/05/windows-10-now-on-300-million-active-devices-free-upgrade-offer-to-end-soon/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor