Windows 10 gotowy w czwartek. Kolejna kompilacja testowa w drodze

Windows 10 gotowy w czwartek. Kolejna kompilacja testowa w drodze

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
00:06
07.07.2015
3 komentarze
2316 wyświetleń

Potwierdziły się opublikowane przez nas wcześniej informacje, jakoby nowy system Windows miał zostać ukończony jeszcze w tym tygodniu. Windows 10 wejdzie w fazę RTM dokładnie w ten czwartek, zaś do czasu jego oficjalnej premiery Microsoft planuje wydanie jeszcze co najmniej jednej kompilacji testowej.

Choć Windows 10 zadebiutuje na rynku dopiero za nieco ponad trzy tygodnie, jego finalna kompilacja zostanie wyłoniona przez Microsoft już w nadchodzący czwartek, tj. 9 lipca. Informacje te potwierdził u swoich źródeł Brad Sams, starszy redaktor portalu NeoWin, który informował wcześniej o przyspieszonych pracach nad ukończeniem nowego Windows i szybkim przejściem do ostatniej fazy testowania systemu.

W tym tygodniu powinniśmy również otrzymać jeden dodatkowy build systemu, przy czym nie wiadomo jeszcze, jak bardzo pod względem numeracji będzie on odbiegał od wersji końcowej, ani też kiedy pojawi się w usłudze Windows Update - przed, czy może już po wybraniu czwartkowej wersji RTM. Build ten wniesie ponoć kilka zmian w aplikacjach Xbox Music oraz Movies & TV (uprzednio Xbox Video). Jako że wydanie nadchodzącej kompilacji w formie obrazu ISO nie jest planowane, obie aplikacje przed premierą dziesiątki dostępne będą z poziomu Sklepu Windows jedynie dla tych osób, które uaktualniają swój system w ramach Szybkiego kręgu aktualizacji. Pozostali użytkownicy dostęp do wspomnianych nowości otrzymają już wraz z finalną wersją systemu Windows 10.

Na chwilę obecną najnowszym opublikowanym wydaniem testowym nadchodzącego systemu Windows pozostaje kompilacja o numerze 10162, którą w formacie ISO i polskiej wersji językowej stosunkowo chętnie pobieracie z naszego działu z plikami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • CyBuch 10:18 07.07.2015

    To jak mam siodemke do dostane odrazu aktywacje 10 czy bete za darmo jako tester?

  • Andrzej 11:09 07.07.2015

    @CyBuch, zależy jaką ścieżką aktualizacji pójdziesz...

  • PP 16:01 07.07.2015

    Doświadczenie mówi mi, żeby poczekać z aktualizacją systemu kilka tygodni/miesięcy jak dopracują i prześlą poprawki systemu przy współpracy z producentami sprzętu, zwłaszcza starszego. Należę obecnie do programu Windows Insider i korzystam z Windows 10 na maszynie wirtualnej (Hyper-V), aktualizacje otrzymuję w kanale Fast, więc wiem, że nie zawsze będzie system działał stabilnie. Nie odważyłem się na zainstalowanie wersji testowej normalnie jako systemu użytkowego, ale wiem, że miałbym problemy ze stabilnością na podstawie tego co mam na wirtualnej maszynie.

Skomentuj

Autor